Dnes si občas stěžujeme na diktát módy, ale v porovnání s léty šedesátými máme absolutní svobodu. Pamětnice si možná vzpomenou, ty mladší mohou zalistovat v rodinných albech a podívat se, jak tenkrát chodily oblékané jejich maminky.

 Jsem ráda, že už nežijeme v šedesátých letech, kdy nás, ubohé ženy, módní diktát doslova drtil. Proti tomu si dnes nemůžeme stěžovat a nosíme si, co chceme. Třeba takové minisukně. Tenkrát je nosily všechny bez ohledu na to, jestli měly tlustá stehna, nebo macatá kolena. Kdy si prohlížím fotky z té doby, divím se, jaké postavy byly ochotné obnažovat své nohy. Ale možná jim to nevadilo, nebo to vůbec neřešily. Nepamatuji se, tenkrát jsem byla ještě malá, a proti minisukním v podstatě nic nenamítala.

sukně

To až v pubertě jsem si začala svoje nedokonalosti víc uvědomovat a tak jsem svá hubená „klikatá“párátka raději schovala do kalhot. A když maminka náhodou usoudila, že bych si měla vzít sukni, byl to boj. I na slzy došlo. Naštěstí už se psala léta sedmdesátá a minisukním pomalu odzvánělo, takže jsem jim zase rafinovaně utekla.

A jak je to s mini dnes?  Dnes už se naštěstí můžu vymluvit na věk, i když by si můj manžel moc přál, abych mini nosila. No považte, i po tom, co mé nohy viděl.

Ale to neznamená, že bych jinak proti nim něco měla. Na druhých se mi líbí a budu ráda, když se se mnou podělíte o své  zkušenosti a příhody s minisukněmi.

  • Nosila jste, nebo nosíte mini?
  • Jste pyšná na svoje nohy, nebo to neřešíte?
  • Jak se v mini cítíte?
  • Nosíte je rpotže vám sluší, nebo proto, že jsou v módě?
  • Jaký typ minisukní vám nejvíce vyhovuje? Úzké, upnuté, rozšířené, nebo rozevláté?
  • Jaké boty k nim nosíte? Lodičky, balerínky, nebo jiný typ bot?
  • pošlete nám fotku, jak vám to v minisukni sluší?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Tentokrát odměníme dvě z vás krásnou knihou o květomluvě. Romantická řeč květin, dozvíte se nejen o tom, co jednotlivé květiny znamenají, ale spoustu dalších zajímavostí. Vydalo nakladatelství METAFORA

ceny

Reklama