shutterstock-1689264058.jpgFoto: Shutterstock

Cílem komunity je pravidelně informovat ohledně aktuálního dění v období globální pandemie COVID-19 a přinášet občanům důležité informace týkající se aktuálního vývoje v České republice. Komunita bude fungovat jako integrální součást kampaně Spolu proti koronaviru a doplní tak současnou komunikaci na webových stránkách a dalších sociálních sítích.

Do komunity se může přihlásit kdokoliv, kdo má na svém zařízení, tedy chytrém telefonu nebo počítači, stáhnutou aplikaci Viber. Pokud aplikaci staženou nemá, bude nejprve přesměrován do Google Play nebo App Store, kde si aplikace bezplatně stáhne. V komunitě budou uveřejňovány nejen příspěvky týkající se současné situace a vládních opatření ke COVID-19, ale také nejrůznější rady pro veřejnost, jak se starat v době pandemie o své zdraví a zahrnuta budou také videa a další materiály. Členové komunity se budou moci zúčastnit anket na nejrůznější témata a vyjádřit tak svůj názor.

Světová zdravotnická organizace také společně s Rakuten Viber spustila chatbot, který informuje o COVID-19. V současné době je k dispozici v angličtině, ruštině a arabštině, v nejbližší době bude spuštěn i v českém jazyce. Chatbot je k dispozici zde. Cílem komunity je pravidelně informovat ohledně aktuálního dění v období globální pandemie COVID-19 a přinášet občanům důležité informace týkající se aktuálního vývoje v České republice.

Do komunity se můžete připojit zde.

Reklama