winter

Nedávno jsme uveřejnili článek Podzimní únavu vyžeňte pohybem a pořádnou snídaní, v němž jsme vám položili následující tři otázky:

1/ Jak snášíte zimu - má zimní období vliv na vaši náladu?
2/ Potřebujete v zimě více energie? Jak ji doplňujete? Máte pocit, že jíte více nebo jinak než v létě?
3/ Jak jste na tom s pohybem? Jsou vaše pohybové aktivity v zimních měsících utlumené, nebo naopak?

Za jejich zodpovězení mohly získat pěkný kosmetický balíček. Odpovědí se sešly necelé čtyři stovky, ale odměnit můžeme jen několik z vás. Vítězky i jejich odpovědi vám představíme v následujícím miniseriálu. První dva díly jsme uveřejnili na konci minulého týdne ZDE a ZDE.

Dnes si můžete přečíst názory dvou dalších čtenářek.

Ivana Veselá

Zimu mám ráda pokud padá sníh a svítí sluníčko. Pokud je na silnicích břečka, náledí a fouká vítr, tak mi to určitě působí negativně na náladu. Tma, která většinou přichází už velmi brzo odpoledne, mě ale do depresí nedostává, protože mám před sebou veselou vidinu Vánoc. :)

Mám pocit, že opravdu záleží na počasí, protože když je pochmurno, tak mám pocit, jako bych byla úplně bez energie. A když je krásně, tak mám elánu plno. Jinak ve stravování si myslím, že hlavní rozdíl je asi v tom, že jím více ovoce, kdežto v létě více zeleniny. A více teplých jídel. V létě spíše více salátů a podobně.

No a s pohybem je to také ovlivněno počasím. Určitě nechodím běhat jako v létě. Ale když je sníh, tak okamžitě oprašuji lyže a vyrážím na sva. Jinak plavání v krytém bazénu.

Lilinka

Většinou špatně. Z nedostatku světla jsem imrvére unavená, otrávená, nejradši bych pořád spala. Mám ráda dny, kdy je modrá obloha a sluníčko svítí na bílý sníh. 

Jo, mám pocit, že jím víc. A taky do sebe leju jeden čaj za druhým. Studené pití snad skoro vůbec nepiju.

Já jsem v zimě utlumená celá. Omezuju se na procházky se psem a na domácí cvičení. Letos si chci nechat nabrousit prastaré brusle a vyrazit někam na rybník.

bebe

Tip Ženy-in na chutnou a vyváženou snídani: Balení sušenek BeBe Dobré ráno, kelimek nízkotučného jogurtu, pomeranč nebo jablko a šálek horkého čaje.

Reklama