
Odkud se bere světlo
V první řadě se podívejte na prostor jako celek. Jak je umístěný v rámci bytu, jakým směrem má orientovaná okna a dveře a jak plyne prostorem v průběhu dne světlo? Pokud víte, že je místnost spíše tmavá, neexperimentujte s barevnými stěnami. Bílá je vaší barvou. Nebojte se, že prostor bude působit nemocničním dojmem. Bílé stěny vám umožní popustit uzdu své fantazii při výběru podlahy a doladit tón prostoru můžete výraznějším designovým osvětlením. V případě, že je místnost světlá, můžete využít tmavých dekorů u podlahových krytin. Minimalismus jde ruku v ruce se snadnou instalací a také následnou údržbou.
Barevné kombinace
Pomozte si vzorníky, které jsou k dispozici v různých hobby marketech. Dostanete alespoň základní představu, jak spolu barvy ladí. Do jedné místnosti vyberte 2, nanejvýš 3 různé barvy. Prostor by pak vypadal přeplácaně. Základem minimalismu je čistota, funkčnost a vzdušnost, přemýšlejte proto raději nad barvami v zemitých, pastelových nebo šedivých odstínech. Zapomeňte také na výrazné vzory a mozaiky, ve výsledku by křiklavé motivy atmosféru rušily. Lepší volbou pro vyplnění příliš velkého prostoru jsou jednoduché obrazy nebo rámečky s fotkami.
Tipy materiálů
I v tomto případě platí dva, maximálně tři různé tipy materiálů do jedné místnosti. Pokud se vám líbí industriální styl a část stěny necháte obložit cihličkami, uprostřed místnosti bude kovový stůl se sklem, v rohu kožená sedačka a podlaha bude mít výrazný dřevěný dekor, celkový dojem bude velmi rozpačitý. „Držte se pravidla – méně je někdy více a zvolte například jednobarevnou podlahovou krytinu. Pokud je místnost dostatečně velká můžete v části použít kusový koberec, který interiér příjemně zútulní.“ vysvětluje Renata Stuchlíková, specialistka z Koberce Trend.
Nový komentář
Komentáře
Do baráčku jsme si v rámci minimalismu pořídili krbová kamna a nemůžeme si na nic stěžovat. V kombinaci s francouzskými okny, na které jsme oba dva náležitě hrdí na v našem obývacím pokoji a právě kamny, které ladí zase barevně s omítkou na zdech, je to jedna velká paráda. Zapuštění do zdi bylo pro nás jednoznačné řešení.
My jsme docela dost dlouhou dobu byli takový bytový maximalisti, ale nějak se nám to po delší době nezdálo a tak jsme se rozhodli, že zkusíme kontaktovat nějakého designera ( u nás to byla paní Hlásková z - https://hlaskova-design.cz/ ) aby nám s tím poradili... Nakonec jsme se s ni dohodli na kompletním předělání a už i náš byt je velice krásný a minimalistický :-)
Je lepší si vzít jednu firmu na předělání kompletního interiéru nebo raději předělávat po částech?
Pěkně napsané! :-) Musím se přiznat, že já mám minimalismus v interiéru hrozně ráda. Jak ale píšete, musí se na to chytře. Podle mého je nejlepší se o tom poradit s nějakým bytovým architektem. Mně například se zařizováním interiéru našeho domu pomohli ti z http://www.pwinterier.cz/