Bydlení podléhá módním trendům stejně jako oblékání a každá z nás ho více či méně řeší. Kterou z nás by nebavilo zařizování nebo zvelebování? Vybírání nábytku, barev, stylu kuchyně, koupelny, doplňků.
K tomu je důležitá inspirace. 

Víte, co teď momentálně frčí v oblasti bytového designu?

Tvary
Aktuální je minimalismus.
Moderní nábytek je kombinací plastů, skla a dřeva s cílem zachovat co nejvíce volné plochy. Tomu se podřizuje i tvar úchytek, které někdy dokonce chybí.Barvy a vzory
Letí stříbrná a šedá ve vysokém lesku. Moderní je i výrazný dřevěný vzhled.
Z dekorů tapet, koberců a textilií jsou velmi atraktivní stylizované květinové motivy a psychedelické vzory inspirované šedesátými léty.

Funkčnost
Méně je někdy více, ale tentokrát to neplatí. Pro sedací nábytek je dokonce důležitá multifunkčnost! Sedací soupravy se dají rozkládat a měnit na pohovky i lůžka.
Samozřejmostí sedacích souprav je polohování, vysouvání opěrátek, možnost přestavění sedací soupravy na rohovou z klasické a naopak.

 

Vychytávky
Při vybavování bytu se dbá především na funkčnost.
Nejlépe, když se funkce snoubí i s kvalitním designem, to se týká především vestavných spotřebičů, ale také s „vychytávkami“.
Mnohdy člověka až překvapí, co vše designéři vymyslí ke zpříjemnění bydlení! 
Brzděné otevírání zásuvek a skříněk, rozsvícení vitrín sotva se dotknete madla, nebo dokonce podsvícení kuchyňského odpadu... sice nevím, k čemu to může být dobré, ale budiž.Trendy na nadcházející sezonu už znáte, ale nechali byste se jimi inspirovat?
Nejsou minimalistické, chladné, neosobní interiéry vhodné jen pro bezdětné, čistotou posedlé snoby? 
 
Styl bydlení nás rozděluje na dva tábory.
Jeden je z bytů v módním reprezentativním minimalismu nadšen, druhému spíš vyhovuje zabydlený, lehce chaotický, zato lidsky působící interiér.Ke kterému se přikláníte vy?
V jakém bytě byste se cítila dobře?
Necháváte se při zařizování inspirovat módními trendy?