O tetování se vedou sáhodlouhé diskuze, zda se to hodí k dané osobě, nehodí, zda to o člověku něco vypovídá a také se říká i to, že ten, kdo má hodně tetování, má i malé sebevědomí, proto se za tetovačky skrývá. Necháme na vás, co si o tom myslíte, zda máte stále již trochu zastaralý názor, že potetovaní lidé jsou zvláštní individua, nebo je to dnes naprosto normální. Nutno podotknout, že ten, kdo dnes nemá vůbec žádné tetování, je výjimečnější než ten, kdo jich má spoustu. 

64391f45bcfd6obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Sedmapadesátiletá respondentka Pavla říká: „Tetování se mi vůbec nelíbí, je to hyzdění těla a jak to potom bude vypadat, až těm lidem bude 60 a jejich kůže bude viset dolů? Fuj, to by mi za to nestálo. Ale ať si každý dělá, co chce, moje stejně stará kamarádka má potetovaná celá záda, na stará kolena přidala i ruku a plánuje další tetování, našla si v tom zálibu. Mně se to sice nelíbí, ale respektuji to.”
„Miluji tetování, je to pro mě způsob vyjádření mé osobnosti. Baví mě to a jestli přemýšlím nad tím, jak to bude vypadat, až budu stará? Popravdě ne. Žiju přítomností a až mi bude 70, nebudu jediná s tetováním. Beru to jako součást mě a samozřejmě jsem smířená s tím, že se tělo a kůže na něm bude měnit, ale proč si kvůli tomu odpírat něco, co mě teď láká a líbí se mi?,” komentuje Bára (31).

Minimalismus vede
Stále jsou lidé, kteří vyznávají monstrózní tetování, ale aktuálně jsou v kurzu právě ta miniaturní (v řádech milimetrů až centimetrů). Ať už je to malinké srdíčko, číslo, písmeno, křížek nebo jiný symbol, jde o čistý minimalismus. Jde o přesně vedené tenké a ostré linie, bez stínování a barev. Možná to vypadá jednoduše, ale na takové tetování je třeba zkušeného mistra, který má pevnou ruku a je velmi přesný.

Aby nebylo moc vidět
Zapomeňte na tetování na viditelných místech, jako je obličej nebo paže, trendem je tetovat se na místech, která lehce schováte a výsledná malůvka nebude moc vidět. Typicky jsou to prsty na rukách ze strany, kotník, oblast pod vlasy a za uchem nebo na krku. 

Mini tetování jsou jemná a většinou vám nezmění celé tělo, pokud si jich tedy nenecháte udělat rovnou 20. Odpadají i obavy z toho, jak asi bude s tetováním vypadat dívka ve svatebních šatech a elegantním oblečení a zároveń, co tomu řekne zaměstnavatel, až se bude ucházet o práci.

Párová tetování
Velkým trendem jsou tetování, která si uděláte společně s někým. Mohou být stejná nebo se mohou doplňovat. Není to o tom, nechat si vytetovat jméno svého přítele, čehož později budete litovat, ale o tom, že například vy máte zámek a druhá osoba má klíč a rozhodně to nemusí být pouze tetování s někým, s kým jste ve vztahu, naopak jsou dnes populární kérky s maminkou, kamarádkou, sourozencem nebo zkrátka s někým, ke komu máte blízko. 

Kérka nejen pro mladé
I starší lidé vyjadřují zájem o minimalistické tetování, kterého se třeba dříve báli nebo si ho nemohli dovolit, například kvůli své práci. Tím se rozbíjí zaryté názory o tom, že tetování jsou jen pro mladé lidi.

Zdroj: bakalářská práce, cosmopolitan, voxmagazine, glam