Z minulého článku o sukních víte, že na podzim „frčí“ kostka (čtěte ZDE). Ale to zdaleka není všechno. V sukních je mnohem větší výběr. Střihový, materiálový i barevný. Ale mají jedno společné. Jejich délka se pohybuje od kolen níž.

n

A to je na podzim docela dobrá zpráva pro ty, které mají sukně rády, ale odkládají je s příchodem chladnějšího počasí. Komu by se líbila prochladlá stehna a kolena? Delší sukně jsou nejen velmi šik, ale vytvoří nám i tepelnou izolaci.

Nosí se sukně široké ve stylu padesátých let, midi, v délce do půli lýtek, ale i maxi až ke kotníkům. Takže máme, milé dámy, na výběr.

A teď si probereme, které sukně se hodí k jaké postavě a co k nim nosit, abychom vypadaly skvěle, trendy, prostě in.

Rozevláté, kolové nebo nabírané sukně si mohou dovolit i ženy s nižší výškou. Vždycky záleží na proporcích. I malá žena může mít vzhledem k postavě nohy dlouhé, pokud má výš posazený pas. Ale ženuška „krátkonožka“ se nemusí takové sukně vzdávat. Chce to jen vyšší podpatky a délku spodního okraje sukně opravdu jen těsně ke kolenům. Budou jí slušet rovné kozačky s širokým podpatkem.

Midi délka je vhodná pro dlouhonohé gazely. Těm také nejvíc sluší. K takové sukni se nosí většinou polokozačky.

Maxi ke kotníkům. Určitě máte zažité pravidlo, že malé ženy by se v takové sukni „ztratily“, ale nevěřte mu. Dlouhá sukně, která je úzká přes boky a mírně se rozšiřuje na spodním okraji, sluší i drobnějším postavám, dokonce jejich postavu prodlužuje, pokud je dobře zvolená barevná kombinace. Hodně pomůžou vysoké podpatky, ale nejvíc záleží na proporcích. Malá žena s velkým zadkem v takové sukni moc parády nenadělá. Zato drobná, s úzkými boky si ji klidně obléknout může.

O vysokých ženách a dlouhých sukních se snad ani nemusím zmiňovat. Těm budou slušet určitě, i když si k ní obují boty bez podpatku.

Podívejte se na pár zajímavých sukní do fotogalerie

Zdoj foto: Facebook In Style a Street Style

Čtěte také:

Reklama