seznam.jpg
Foto: Shutterstock

S tím, jak se mění módní trendy, se mění i to, jaká délka oděvů je vlastně zrovna IN. Pokud přemýšlíte, kterou délku zvolit, mělo by to být v souladu s tím, kam jdete, v čem se cítíte dobře a jakou máte postavu. V obecném měřítku rozdělujeme tři délky – mini, midi a maxi.

Mini
Délka mini je charakteristická tím, že končí nad koleny a například mini sukně se začaly hojně nosit už v 60. letech 20. století. Společnost říká, že mini sukně si mohou dovolit jen mladí lidé. To ale není pravda, pokud se na to cítíte, nezáleží na věku. Spíše na tom, jestli do mini máte nohy a zda se v ní budete cítit dobře. Dejte si jen pozor, aby sukně či šaty nebyly až příliš krátké a nepůsobily tak vulgárně. Pokud tápete, řiďte se pravidlem, že ideální délka mini je do půlky stehen. Je to bez pochyby nejodvážnější délka, ale pokud máte co ukázat, hurá do toho. 

Na jaké příležitosti se hodí: denní nebo večerní oslavy, svatby, dostihy

Midi
Zlatý střed, to je midi délka, pro kterou je typické umístění cca v půlce lýtek. Je to délka, která sedí většině postavám, dokonce sluší i kilům navíc. Patří navíc mezi aktuální trendy, takže pokud chcete jít s dobou, měli byste alespoň jednu midi délku vlastnit ve skříni. Pokud máte skvělou postavu, nebojte se jít do kožené, obtažené sukně, bude to působit velmi přitažlivě a hodí se i do kanceláře. Pokud chcete zakrýt nedostatky, zvolte volnou sukni či šaty, které přepásáte páskem.

Na jaké příležitosti se hodí: ranní či odpolední akce, běžné nošení, oslavy, křtiny, svatby

Maxi
Poslední délka je nejdelší, tedy až ke kotníkům. Dlouhé, volné, vzdušné šaty se hodí na běžný letní den, s flitry, krajkou či volány na večerní speciální akci. Výhodou maxi délky je to, že sedí osobám jak s nižší, tak vyšší postavou. Mnoho lidí se bojí, že bude vypadat v maxi šatech jako skřítek, ale stačí pouze správně zvolit typ.

Na jaké příležitosti se hodí: večerní a noční akce, plesy, galavečery, události se speciálním dresscodem

Zdroj: autorka článku, Vogue, Erika fashion, InStyle