Hračky, dětský nábytek, doplňky či oblečení standardně hýří všemi barvami, a přitom to možná není vůbec dobré. Tedy alespoň podle učení Feng-šuej.

Tak třeba barvy: Odrážejí pestrost světa a jsou pro děti rozhodně vhodné. Ovšem až v době, kdy jsou zralé na prozkoumávání okolního světa, to znamená teprve až začnou samy lézt. U novorozeňat je to prý přesně opačně!

Podle Feng-šuej patří malé děti k prvku Dřevo a z barev se k němu řadí zelená. Nemá ovšem údajně smysl posilovat Dřevo Dřevem, ale raději ho doplnit Vodou, a k té patří tmavomodrá a černá barva.

Je zajímavé, že tyto přirozeně harmonizující barvy se používají snad jen na vnějších stranách dětských kočárků, jinak jsou komerčním průmyslem považovány za barvy pro děti nevhodné. Z hlediska Feng-šuej je tomu ale právě naopak.

Feng-šuej je staré čínské učení, založené na propojení člověka a prostředí, ve kterém žije. Tak, jako ovlivňuje člověk prostředí, je tomu prý i naopak. Platí zde víc než jinde, že všechno je součástí všeho a nic nestojí samostatně. V Asii není Feng-šuej nic nového a prakticky nenajdete architekta, který by se při sestavování vašeho bytu či kanceláře neřídil podle tohoto učení. Staví se podle něj domy, školy, nemocnice…

Poslední dobou začíná pronikat i do „okolního světa“ a je čím dál oblíbenější. Rozhodně stojí za to si ho alespoň prostudovat.

Jeho záběr je velice rozsáhlý. Tady je jen několik nejznámějších pravidel, které se netýkají jen miminek. Posuďte sami, něco na tom třeba bude:

1.       Nedávejte si postel nohama ke dveřím. Je to poloha mrtvého a odvádí to během spánku z těla energii.

2.       Vaše toaleta by v žádném případě neměla být proti vstupním dveřím.

3.       Pokud máte maličkou předsíň, umístěte do ní zrcadlo. Zvětší se a bude do bytu vysílat více pozitivní energie.

4.       Nedávejte si do bytu usušené květiny. Jedná se o mrtvoly.

5.       Na vchod do domu ani do bytu by neměly mířit žádné hroty.

6.       Před vchodem by také neměly být veliké balvany. Symbolizují totiž překážky v životě.

7.       Střecha domu by neměla být plochá a její barva by neměla být modrá. Byl by to symbol pro řeku, která je nebezpečná.

8.       Branka do zahrady by měla být uprostřed vyšší než u kraje. V opačném případě zabraňuje štěstí v kariéře.

9.       Po stranách vchodu je dobré umístit dvě sošky psů, kteří ale nesmí stát přímo na zemi. Postačí podstavec vyšší, než jsou kolena.

10.   Cesta od branky k domu by neměla být úplně přímá. Působila by jako hrot. Blízko domu by měl stát strom, který by měl být plodný.  

Dům postavený podle Feng - šuej

Zvonečky, umístěné doma, v kanceláři nebo v obchodě přitahují štěstí a udržují majetek. Dvě bambusové duté tyčky, svázané k sobě červenou stuhou, mají stejný účinek. Také tři čínské penízky jsou velmi oblíbenými pozitivními zářiči, stejně jako Feng-šuej spirálky. A pozor! Sporák by měl by stále čistý. Zbytky jídla na něm jídlo symbolicky berou od úst.

 

Znáte učení Feng-šuej? Řídíte se podle něj?

 

Reklama