No a pak se nám jednoho dne narodil náš syn. První vnouče v obou rodinách. Už jeho prvním nádechem se pasoval na nejmilovanějšího člena celé rodiny. 

Uteklo pár měsíců a přiblížily se Vánoce. A my si opět lámali hlavu nad tím, jaké dárky dát našim prarodičům. Už ani nevím, kdo z nás s tím nápadem přišel, ale jelikož rádi fotíme, nadchla nás možnost vytvořit pro každého rodinný fotokalendář. Tento dárek udělal všem obrovskou radost a nás konečně zahřál pocit, že jsme se tentokrát opravdu trefili. Hurá!

Fotokalendáře z Bontia.cz

Už je děláme každý rok. Bez nich se Vánoce neobejdou. Já pro letošek vybrala velký fotokalendář na šířku ve velikosti 46x30 cm. Tvoření kalendáře bylo rychlé a velmi jednoduché. Na stránky jednotlivých měsíců můžete vybrat buď 1 velkou fotku nebo 4 menší. Osobně mám radši, když je v kalendáři jen 1 velká fotka. Takže 11 měsíců z 12 obsahují 1 fotku. Pouze u jednoho měsíce jsem zvolila několik fotek. Pak už nezbývalo nic jiného než se těšit, až dorazí.

Od rozbalení doručeného balíčku se jen kochám. Kalendář je totiž naprosto úžasný. Trochu mě překvapilo, že je tisk oboustranný. Sice to ničemu nevadí, ale asi bych tuto informaci uvítala v popisu produktu. Tisk je luxusní a má krásné syté barvy. Každopádně musím říct, že se už teď těším, až si babičky tenhle dárek u nás na Štědrý den rozbalí. Budou zase neuvěřitelně nadšené.

Fotokalendáře vytvoříte strašně  jednoduše a nemusíte stahovat ani žádný program. Postačí vám jen připojení k internetu, počítač nebo chytrý telefon. Vytváření je rychlé, intuitivní. Připravené šablony zaručí skvělý výsledek bez chyb. Všechny kalendáře jsou “plovoucí” - tzn., že mohou začínat jakýmkoliv měsícem. Vytvořit můžete klasické nástěnné, stolní nebo poznámkové fotokalendáře.

Fotoknihy z Bontia.cz

Zkoušeli jsme i fotoknihy. Také moc pěkný dárek. Každý rok vytváříme 1 knihu pro sebe a několik pro babičky. Ty je prostě potřebují. Do fotoknih přijdou nejhezčí fotky, nejzajímavější a vlastně i ty úplně obyčejně neobyčejné chvíle, které si chceme pamatovat navěky.

Jako první musím pochválit proces vytváření. Bylo to jednoduché, zábavné a intuitivní. Zvolila jsem design, jehož šablony mi prostě sedly. Fotoknihu jsem měla vytvořenou relativně rychle. Nejvíc času mi zabralo vybírání fotek, ale s tím žádná firma neudělá vůbec nic. S počtem fotek se to nemusí přehánět. Míň fotek je nakonec líp. Všimla jsem si, že méně fotek prohlídne každý až do konce. Když jich je v knize moc, tak to někoho přestane v půlce bavit.

Fotokniha přišla pečlivě zabalená v kartonovém obalu a navíc ještě v bublinkové fólii, takže došla naprosto v pořádku. Vypadá luxusně, tisk a barvy jsou skvělé. Stránky jsou tak akorát silné. Nemám žádné výhrady, jen až budu vytvářet další díl, nebudu dávat fotky přes celou dvoustranu. Nebo budu muset víc hlídat, abych neumístila obličej přes hřbet. Tím, že je kniha šitá, u jedné fotky se mi stalo, že není obrázek vidět tak, jak bych si přála. 

Nejdřív vyberete formát své fotoknihy (můžete zvolit fotoknihu na výšku, na šířku, nebo ve čtvercovém formátu). Já jsem si oblíbila fotooknihy na výšku, protože se mi líbí nejvíc. Fotoknihy vypadají jako běžné knihy.  Poté je potřeba zvolit design, který pro vás bude ten pravý. Výběr je velký a zrovna tohle rozhodnutí není právě lehké, protože jsou krásné všechny.
No a pak už jen tvoříte. Ve fotoknize můžete mít fotky, nebo do ní můžete vpisovat i texty.

Jelikož se fotografováním živím a zároveň je to i můj největší koníček, dávám přednost vysoké kvalitě. A to Bontia splňuje. Opravdu mě nadchla jednoduchostí ovládání programu i kvalitou vazby a tisku natolik, že ty další objednám stoprocentně zase u Bontia.

Pokud jste fajnšmekr a chcete si každou stránku udělat přesně podle svých představ ve vlastním designu, můžete tak učinit v Bontia Studiu. V něm si můžete pořádně pohrát. Každou stránku si můžete přizpůsobit svým představám a umístit na ní různé počty fotek. Já jsem sice šťoura a milovník detailů, ale nabídka šablon v online editoru mi stačila, takže jsem si ušetřila spoustu času.

Vánoce 2020 se blíží

Fotoknihy a fotokalendáře budou vždy pro rodinu nejlepšími dárky. Obzvlášť v této divné a složité době, kdy je často omezován kontakt i s těmi nejbližšími, může být právě několik pěkných fotek v kalendáři nebo fotoknize tím nejmilejším dárkem pro babičky i dědečky.

Fotoknihy a fotokalendáře dnes vyrábí několik společností, ale bohužel ne u všech se můžete spolehnout na kvalitní provedení. Já dala přednost firmě, která má uživatelsky přívětivý snadno pochopitelný program, kvalitní vazbu a tisk a přijatelné ceny. A zůstávám u Bontia.cz dál.

Reklama