Nenašel se nikdo, kdo by se pokusil dopsat konec minulého příběhu paní Marie. Tak třeba tentokrát...

Pokračujeme zápisem z 24. dubna 1626:

Milý deníčku,


ač mi za chalupou řádí válka (křišťálová koule ukazuje, že by měla trvat ještě 22 let – no, potěš pánbůh, zahrádka bude na maděru), musím konstatovat, že jsem konečně spokojená!


Minulé století přálo mé vášni, konečně jsem byla doceněna jako alchymistka. Přece jen, protloukat se světem a časem jako čarodějnice není vždy jednoduché, obzvlášť když řádí mor a není pak ani koho uhranout. Nebo pokud je váš vlastní manžel inkvizitor. Vlastně již také bývalý, jeho nefalšovaný zájem o lidské tělo vyústil v neustálou potřebu něco či někoho pitvat, což je jistě povolání záslužné a potřebné, i když ne vždy veřejností dobře přijímané.


Ale abych se vrátila k jádru pudla, minulý měsíc jsem začala mít pocit, že mé biologické hodiny již tikají. Porodit muži syna je pro řádnou manželku nepsaná povinnost, je ovšem nezbytné přivést na stejnou myšlenku i manžela.

S heslem „hlavně nenápadně“ jsem proto navrhla manželovi, že by bylo víc než vhodné vyrazit na menší vlastivědnou dovolenou. Dovolená je od toho, aby ji manželé trávili spolu a utužili tak vzájemný vztah, tajně jsem tedy doufala, že i v našem případě se to podaří. Manžel mnou zvolenou dovolenou akceptoval bez připomínek (těšil se, že si z výletu ve směru válečného tažení přiveze několik nových suvenýrů vhodných k rozpitvání), a já tak nemusela hledat ani kompromisy (jako jedna moje přítelkyně, která již léta touží po dovolené v horách, avšak její manžel prosazuje jedině přímořské letovisko).


Počasí se nám dařilo, hromy a blesky létaly, krupobití řádilo, válka dánská byla v plném proudu. Manžela romantické počasí (a hlavně objevení tvora se dvěma hlavami) inspirovalo k definitivnímu rozhodnutí – ačkoliv stále brblal, že se jedná o zvrhlost a deviaci, nakonec přistoupil na můj návrh připravit mě (samozřejmě pouze za účelem zachování rodu) o nevinnost. Teoreticky to vypadalo jednoduše, ale vzhledem k tomu, že jsme v této oblasti oba poněkud nezkušení, byli jsme lehce zmateni.

Manžel hledal podobnost mezi pitváním a milostným aktem – v obou případech musí být objekt jeho touhy nahý. To se mi poněkud příčilo, odhalené ledviny a nahé břicho při nízkých teplotách vidím skutečně nerada, takže jsem navrhla hledat inspirace v říši zvířat  - takový pes nebo kočka plodí mláďata jedna báseň, a kožíšek u toho rozhodně neodkládají!

Pohlavní zdrženlivost v našem manželství byla (pravděpodobně) zrušena (nebo alespoň na 30 vteřin přerušena) při šmírování páření divokých kachen. Snad jsme jejich rituál napodobili věrně a úspěšně - manžel mi při zběsilém mávání křídly uštědřil pěknou pecku do nosu a pak mě něčím velmi ostrým (a tvrdým) bodl téměř do slabin.


Nyní již mohu jen vyhlížet věci budoucí v křišťálové kouli...


Co myslíte, zdařilo se Marii na dovolené počít se svým drahým chotěm syna?
O celé záležitosti, která je nyní v šetření, se více dozvíte příště!


Znáte snad vy konec tohoto úryvku? Jak má osud této ženy vlastně pokračovat? 
Hrajte si s námi o zajímavé ceny a pište své tipy na
redakce@zena-in.cz.
Nejlepší pokračování příště opět zveřejníme a odměníme!
 

 

Reklama