Konec minulého zápisu od autorky linde:
...omdlela bych, ale je to manýr pro šlechtičny a taková ta povětrná děvčata, pro které je to vrcholem módy!  Je vidět, že nepatří mezi těžce pracující lid, protože by si jinak nemohly dovolit takové hlouposti.  Málem bych zapomněla to nejdůležitější - ten vzkaz! Vzkaz vůbec neobsahoval špatnou zprávu, ba naopak! Přítelkyně mě pozvala na bábovku a výtečnou brazilskou kávou, kterou ji dováží její synovec až z Brazílie. Jsem rozrušena, protože mi má sdělit pro mě důležitou informaci. Zařekla jsem se totiž, že si chci splnit svůj sen o hodném a pracovitém muži a stejně tak sním o potomkovi, pokračovateli našeho slavného rodu. Protože je pro mě zvířecí způsob  plození nepřekonatelně odporný a zvrhlý, slíbila mi přítelkyně, že vyhledá způsob čistý a já zůstanu neposkvrněna. Nedovedu si představit, že bych byla nucena podstoupit to potupné množení, jako ti psi, či nějaký hmyz!  Tím čistým způsobem myslím rituál, který mohu podstoupit, ale já se nebojím! Nejsem přece nějaká citlivá ženština, jako z nějakého toho  přihlouplého divadelního představení, kterým lidé krátí volný čas, místo toho, aby spořádaně budovali domácí zázemí a pracovali.  Divadlo je vrchol hříšnosti, ti  herci tam chodí poloobnažení! Nedovedu si nic horšího ani představit.  Kam ti lidé jen spějí?  Musím se tedy jít nachystat na tak důležitou cestu, ó, jak jsem rozrušena!...

Autorka získává za nalezenou část deníčku luxusní počítačovou hru King Kong! Gratulujeme!


 

Pokračujeme zápisem z 13. září, léta páně 1498:
Milý deníčku,

již dlouho jsem se neozvala, ale byla jsem poněkud indisponována. S přeraženými horními končetinami se holt špatně píše.                                                                                                           

Oné osudné noci mi doručil netopýr předvolání, žádala si mě inkvizice. Jako svobodnou nevinnou dívčinu mě dost šokovalo nařčení, že za pomoci kouzelných lektvarů svádím cizí chotě. Já, která stále apeluji na to, aby se mladí lidé zdrželi pohlavního života před svatbou (protože následky jsou někdy fatální)! Nicméně mě zatkli a za pomoci roztodivných  prostředků ze mě páčili „ano“. Po třech dnech natahování na skřipec a vplétání do mlýnského kola jsem začala mít zřejmě lehčí halucinace - zalíbil se mi totiž mladík obsluhující mučidlo. Jeho černá kápě a nefalšovaný zájem o lidské tělo, to prostě nemůže nechat vnímavou dívku mého druhu chladnou!                                                                                                                           

Po týdnu stráveném v jeho přítomnosti jsem začala trpět utkvělou představou, že spolu máme poměr. Proto jsem byla nucena klást si otázku: Co jen to může být za nezodpovědného floutka, který nechce pojmout své děvče za řádnou manželku? V návalu rozhořčenosti z takové nemorálnosti jsem konečně řekla své „ano“ nejen inkvizici, ale i jemu. K tomu jsem dodala, že si ho vezmu za muže. Jeho odpověď "hm" jsem si vysvětlila, když ne jako souhlas, tak minimálně tak, že bude o této alternativě uvažovat. Jala jsem se tedy plánovat svatební veselici.                                                                                                                                                                                  

Přípravy mi poněkud komplikoval útěk z hořící hranice (ti zpropadení inkvizitoři mě chtěli skutečně upálit) a také čarodějnická obec, která můj sňatek s inkvizitorem považovala za důvod vhodný k mému okamžitému vyloučení ze svých řad. Manželka by na svém muži měla v prvé řadě hledat to pozitivní! Nu což, tak natahuje lidem údy na skřipec, ale jistě má dobré srdce!

Svatba se nakonec vydařila. Přestože velmi ctím a důsledně dodržuji tradice předků, musela jsem přece jen udělat malou výjimku – já ani můj manžel se necítíme na pohlavní život prozatím zralí, rozhodli jsme se tedy ještě jedno až dvě století počkat. Tím jsme eliminovali jedno z hlavních nebezpečí krachu manželského svazku. Avšak kromě předčasného pohlavního soužití je na vině mnoha problémů v manželství také přehnaná touha po rovnoprávnosti pohlaví, která ženám v důsledku ubližuje. Proto jsme se s manželem demokraticky dohodli, že bych měla změnit profesi. Vzhledem k mé kvalifikaci na čarodějku III. stupně se znalostmi z oblasti lektvarů a kouzelných nápojů jsem se odhodlala zkusit své štěstí jako…

Znáte snad vy konec tohoto úryvku? Jak má osud této ženy vlastně pokračovat? 
Hrajte si s námi o zajímavé ceny a pište své tipy na
redakce@zena-in.cz.
Nejlepší pokračování příště opět zveřejníme a odměníme!
 

 


Soutěž

Úkol číslo deset:

Letní žár tě dál hladí po duši,

kapky deště jsou víc, než mi přísluší,

vždyť to, cos mi dala, je všechno, co mám.


Chcete vědět, o co se hraje? ZDE 


Reklama