K úplně poslednímu dnešnímu příspěvku se odhodlala čtenářka Miluše, která se nám přiznává, kdy, proč a za jakých okolností dostala na vysvědčení dvojku z chování.

Když už se tak probírají ty známky,ne vždy musí být dvojka pěkná známka na vysvědčení. Já jsem ji dostala v sedmé třídě z chování. Otec myslel, že mě přerazí. Falšovala jsem totiž podpisy rodičů v žákovské třídě, ale nejen to, falšovala jsem i z pětky trojku, to jsem uměla bravurně. Rodiče totiž patřili k těm pro které pětka znamenala konec světa, nikdy jsem nebyla premiantkou třídy, po kom taky. Otec pracoval normálně v továrně u lisu, matka prodávala, nebyli to žádní promovaní inženýři, ale asi to chtěli po mě, ale víte jak se říká, komu není shůry dáno…., blbá nejsem , to ne, ale učení mě prostě nebavilo, radši jsem šila, vyšívala, háčkovala, z pracovního vyučování jsem měla vždycky jedničku. Moc jsem se bála donést domů pětku, otec vy táhl vařečku a myslel, že z té pětky udělá výpraskem jedničku, proto jsem začala švindlovat jeho podpis i pětku. Jednou se mi to ale nějak nepovedlo a třídní učitelka na to přišla a zavolala si rodiče do školy. Co následovalo, asi nemusím popisovat, ale zachránila mě babička, která říkala, že asi jsem měla nějaký důvod k tomu, že jsem to dělala. Měla, Strach z otce.
V sedmičce na pololetí jsem dostala dvojku z chování, byla jsem třídní hrdina. Naštěstí se to ještě nerozhodovalo v postupu na další školu, až na konci roku, ale na střední jsem stejně nakonec nešla, matka usoudila, že bych se tam zbytečně trápila a já jsem si vyprosila učňák na švadlenu.

A co dělám dnes? Návrhářku kostýmů a dostanu se mezi hodně zajímavé lidi. Práce mě moc baví a na dvojku z chování si ani nezpomenu. Až dnes :)

Mějte se pěkně a nemějte na své děti přehnané požadavky, uvědomte si, čí jsou spojení, jestli ne dvou Einsteinů, tak z nich Einstein také nikdy nebude.

Vaše Miluše

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

___________________________

Miluško, děkuji za vaše přiznání a gratuluji ke krásné práci. Co nemáte v hlavě, to máte v rukách, a to je k nezaplacení. Kanceláře jsou přeplněné lidmi, kteří si neumí ani přišít knoflík :)
Pěkné léto
Saša

Téma dnešního dne: Vysvědčení

 • Jaképak dnes přinesli vaše děti (vnuci) vysvědčení?
 • Nadáváte jim za špatné známky, nebo je naopak povzbudíte?
 • Vzpomeňte i na svá školní vysvědčení, šly jste domů se strachem nebo s radostí?
 • Kdy se vám zhoršily (pokud tedy) známky?
 • Dokázaly jste si je zlepšit?
 • Uplatnily jste někdy v životě předmět, který vám nešel, který jste nenáviděly?
 • Mají dnešní děti učivo náročnější než my?
 • Jste k nim benevolentní?
 • A co třeba zkušenosti s učiteli?
 • Dali někdy vašim dětem známku, kterou si nezasloužilo?
 • Půjdete s dětmi oslavit vysvědčení a konec školního roku?
 • Slavily jste ho i i vy se svými rodiči?

Nabízí se řada dalších otázek, ale vy už budete vědět o čem psát.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Dárečků je dost: pro tatínka antistresový gumový panáček, pro maminku sladká bonboniéra a pro dítko balíček Marťánci, obsahující mulitivitamínový nápoj a „mluvící“ pero :)

darecek..

Reklama