Ne zcela neobvyklý příběh se stal čtenářce, která se podepsala jako Miluše. Tady nebyla chyba jen v prošlém zboží, ale také v „prošlém provozním“.  Přečtěte si první příspěvek k dnešnímu tématu.

K tématu potraviny bych ráda uvedla příběh, který se mi stal před nedávnem v potravinách Albert. Snad to můžu takto jmenovat. Když se u nás před mnoha lety otvíral, byl to velice  dobře zásobený obchod,  dokonce si vzpomínám, že dostal ocenění obchod roku. Měli tam vždy čerstvé potraviny, prodavačky byly milé a ochotné, jenomže jak se kazila kvalita zboží, tak se kazila i ochota a vstřícnost personálu. Prodavačky se tam střídají jak na běžícím páse, když se jich něco zeptáte, žádná nic neví.

Vyvrcholilo to tím, když jsem kupovala chlazené kuře, protože jsem potřebovala udělat rychlou večeři. Když jsem ho doma rozbalila, ten smrad mě málem porazil. Nechtělo se mi znovu oblékat, ale přece jen jsem se přemohla a šla ho vrátit.
S takovou neochotou jsem se ještě nesetkala. A těch obstrukcí, co kolem toho nadělali, nakonec mi ještě provozní skoro až vynadal, že se mám příště lépe dívat na datum spotřeby. Chápete to? Kuře bylo prošlé, ale proč ho dávaly do regálu? Kolik takových kuřat tam narvali? Myslím, že hodně záleží i na provozním a na personálu, jaké zboží objednává a dává do regálů. O shnilém ovoci a zelenině radši ani nemluvím, kvůli tomu se tam hádám pořád.

Když je čas, tak raději s manželem zajedeme v sobotu na tržnici, kde jsou někteří prodejci ještě poctiví. A pro maso chodím zásadně už jen do masny.

Miluše

Pozn. red: Text nebyl redakčně upraven

_____________

Ano, hodně záleží na provozních. Jen jestli ten provozní ale nemá příkaz ještě od „vyššího provozního“, že to musí prodat., včetně shnilého ovoce a zeleniny :(
Děkuji za Váš příspěvek a přeji nákup jen kvalitních potravin.
Saša

Téma dnešního dne 25. ledna 2012
Potraviny – kvantita versus kvalita

  • Jaký je váš názor na kvalitu potravin v našich obchodních řetězcích?
  • A co potraviny u vietnamských prodavačů?
  • Máte špatné zkušenosti s trvanlivostí a kvalitou?
  • Kupujete do zásoby?
  • Pěstujete si nějaké vlastní suroviny?
  • Cítíte ten znatelný chuťový rozdíl?
  • Co říkáte na biopotraviny?
  • Co říkáte na neustále zdražování potravin, je úměrné kvalitě?
  • Vaříte i „podle peněženky“?

Vše o potravinách, vaše příběhy, názory a komentáře pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží dárek: Dvě knihy kuchařek. Nahlédla jsem do nich, nejsou špatné :)

knihy

 

Reklama