Sestře čtenářky s nickem Miluše se narodili před patnácti lety kluci, dvojčata, kteří už nechtějí chodit stejně oblékaní. A může za to právě jejich teta.

Posílám příspěvek k dnešnímu tématu, který se netýká přímo mých dětí, ale mých synovců, dvojčat. Když se před patnácti lety sestře narodili, samozřejmě je už od narození oblékala stejně. I babičky kupovaly stejné dupačky, pletly stejné bleděmodré svetříčky, kupovaly stejné mikinky. Já jsem klukům kupovala spíš hračky. Sestra mě prosila, ať žádné hadry nekupuju, že jich mají dost, že když už jim budu chtít něco přinést, tak plínky, později když byly větší tak něco k jídlu, protože to byli strašliví žrouti a nebo ponožky, ty neustále trhali a ztráceli. Tak jsem se toho dost dlouho i držela, až jednou, to měli jít kluci těsně do školy a slavili šesté narozeniny. Když jsem přemýšlela co jim koupit, uviděla jsem v jednom sportovním dětském oblečení super mikiny. Znáte to, když vám padne něco do oka a umíte si to v tu chvíli na daném člověku i představit. Mikina nebyla právě nejlacinější, musela jsme ji vzít rovnou dvakrát, ale co, když už mají ty narozeniny.

Jenomže prodavačka mi sdělila, že v té barvě, kterou jsem chtěla už dvě stejné nemají a ty co měly, byly zase malé. A tak jsem jim vzala jednomu zelenou a druhému modrou. Obrázky byly stejné. Když je kluci rozbalili, hned vykřikli: jéééé, konečně máme každý jinou mikinu. A od té doby se vzepřeli a nechtěli už chodit ve stejném oblečení. Sestra mi „poděkovala“ , že jsem ji je rozdělila, ale nakonec byla ráda, nejvíc pak švagr, který ji to chtěl říct už mockrát, že chodí jak Čuk a Gek. :)

Klukům je dnes 15 a stejné oblečení už nenosí, ani nevím, jestli ví, že je to hlavně zásluha jejich tety.

Miluše

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________________

To je pravda, čím jsou děti starší, tím méně chtějí chodit stejně oblékaní. Každé dítě je originál. Nejenom kluci, ale i sestra by měla váš tehdejší nákup ocenit :)
Děkuji za příspěvek a pozdravujte oba synovce – toho zeleného i toho modrého...
Saša

Téma dnešního dne: Jak oblékáte vaše děti?

 • Kupujete jim nejnovější módní výstřelky?
 • Nakupujete v rámci finančních možností?
 • Oblékáte je přiměřeně k jejich věku?
 • Dědí vaše děti oblečení jedno po druhém?
 • Nakupujete i na tržnicích? Co ano, co ne?
 • A co říkáte na tolik oblíbené second-handy?
 • Šijete a pletete?
 • Stalo se vám někdy, že vám vaše dítě řeklo, v tom nepůjdu, to si na sebe nedám.
 • Upřednostňujete kvalitu nad kvantitou?
 • Kupují vašim dětem oblečení i babičky a dědečkové?
 • A trefí se do vkusu?

Napadá mě velká řada otázek, a tak je na závěr zjednoduším.

Prostě, jak oblékáte vaše děti…

Své příspěvky pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek odměním milým dárkem – holčičími opalovačkami, cca na 6 - 7 let, a osuškou (ta může být i klučičí)

darek

Reklama