Před týdnem jste mohly sledovat ZDE příběh milostného trojúhelníku - jednoho muže a dvou žen, jedné „silné“, druhé „slabé“. Dnes si můžete přečíst, kam se drama posunulo.

Možností jste navrhly v diskusi několik:  

1. Otakar: a) se vrátí k Jitce, b) od Jitky odejde ke Stáně, c) opustí obě a odcestuje, d) najde si jinou milenku (případně milence).

2. Jitka: a) otěhotní, b) najde si mladého milence, c) najde si milenku, d) od Otakara odejde a šikovně jej oškube.

žena

Existuje samozřejmě spousta dalších závěrů rodinné historie. Já sama tipovala variantu 1a). Mylně!

Jitka je velmi realistická a praktická žena. Když má problém, tak jej řeší, a to natvrdo. Vyhledala psychoterapeutku a rozhodla se řídit jejími radami: Zachovat klid a vyčkat. Původně se nikomu jinému nesvěřila - co kdyby měla manželova „love story“ jepičí život? Proč kalit vody a obtěžovat přátele jen proto, že sdílená starost = poloviční starost?

Jenže Otakar plál láskou ke Stáně dál… dokonce spolu odjeli na víkend do hor.

A samozřejmě stále tak nějak nechápal, že manželka jeho nadšení nesdílí. Jitka nevydržela, potřebovala rady dalších lidí, a tak po několika měsících o svém manželském karambolu vyprávěla kamarádkám s nimiž se sblížila na joze. Některé změna překvapila, neboť byly zvyklé od Jitky slýchávat pouze chvalozpěvy na manžela, ostatním přišlo vzorové manželství podezřelé a zvrat předpokládaly. 

Všechny svorně radily totéž: Najdi si milence!

Ovšem navázat milostný vztah s někým cizím bylo to poslední, o čem Jitka přemýšlela. Považovala takové řešení za absurdní. Ona přece musí o Otakara bojovat! O toho jediného přece stojí!

Nezůstalo však pouze u kamarádek…

Svěřila se manželovi své spolužačky Ivety a současně již od studií nejlepšímu manželovu příteli, Borisovi. Byla zvědavá na „chlapský“ pohled na věc. Ten sice získala, ale nikoliv nestranný, jak očekávala. Boris totiž Jitce vyznal lásku. Prý ji miluje již od prvního ročníku a Ivetu si vzal za ženu jen proto, že Jitka chodila s Otakarem. Prekérní situace…

Jitku nejdříve vůbec nenapadlo, že by pro ni Boris znamenal něco víc…

Jenže postupem času nacházela ve schůzkách s ním větší a větší zalíbení. Samozřejmě s nimi souhlasila pouze proto, aby spolu řešili Otakarův úlet, jak s oblibou manželovu nevěru nazývala. Zalíbení brzy našla i ona v Borisovi. Vždyť je to hezký chlap… dokonce hezčí a hlavně zábavnější, chytřejší a rozumnější než její muž. Po několika týdnech Borisovi podlehla. Ne, že by naléhal, to v žádném případě! Prostě to tak nějak přirozeně z jejich schůzek u vína vyplynulo… nebylo jiné cesty. A bylo to naprosto úžasné!

Podvedená manželka se vznáší na růžovém obláčku a nemá potřebu něco řešit.

Asi by měla. Dobře to ví... jenže se jí do radikálního řešení v současné chvíli vůbec nechce: Zamilovala se, užívá si to a všechny aktéry své manželské historie by také ráda viděla šťastné. Cítí, že brzy přijdou změny. Trojúhelník sice získal zatím jen čtvrtou stranu, jenže současně automaticky i pátou - Borisovu manželku Ivetu. A Jitka nechce ubližovat své spolužačce tak, jak jí samotné ublížila Stáňa. Jenže - je schopná vzdát se Borise?

Tak trošku příběh připomíná „nepravděpodobné“ televizní seriály, kde je „každý s každým“.  Jen tento píše opravdu život. Překvapil vás? Předpokládaly jste úplně jiné vyústění příběhu? Pokud se vztahy vyvinou dál, slibuji časem pokračování.

Reklama