„S Vlaďkou se kamarádíme asi deset let. Jejímu synovi Petrovi je pětadvacet, takže jsem ho poznala jako patnáctiletého puberťáka. Vlaďka je rozvedená a Petr tráví víc času u svého otce, takže jsme se moc nevídali. Letos v létě jsme se potkali na společném grilování a Petr mě tam začal balit. A musím říct, že se mi to líbilo,“ popisuje Libuše.

Flirtování 

Jeho matka Vlaďka si podle Libušiných slov ničeho nevšimla a všichni měli docela upito. Jenže společná setkání začala být stále častější, protože Petr najednou trávil u matky víc času. Flirtování nepřestávalo, ale naopak nabíralo na obrátkách.

„Když si Vlaďka odskočila, dokonce jsme se políbili. Řekl mi, že se do mě zamiloval a chce mě a já chci jeho. Přijdu si jako zamilovaná puberťačka a mám ho plnou hlavu. Pozval mě na rande, ale nevím, co dělat. Kdyby to nebyl kamarádčin syn, neváhala bych ani minutu, ale takhle je to hodně složité,“ vypráví Libuše.

Společné zájmy

Také dodává, že to asi nebude jen ledajaké poblouznění. S Petrem si rozumí a mají i společné zájmy, kterými jsou ochrana přírody a sport. Odmítá, že by to bylo způsobené jen jeho atraktivním vzhledem a svaly, které se mu rýsují pod tričkem.

„Nikdy jsem nebyla na zajíčky. Můj bývalý manžel byl dokonce o deset let starší než já, ale myslím si, že kamarádka by to nerozdýchala. Snažila jsem se s ní na podobné téma bavit. Nadhodila jsem páry s většími věkovými rozdíly, jako je třeba francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho žena apod. Jsou důkazem, že to může klapat, ale Vlaďka se vyjádřila v tom smyslu, že jí to přijde zvrácené. Že si nedovede představit, že by si její syn našel někoho takového a že by ho ráda dala dohromady s dcerou své sousedky, která studuje medicínu. To mě teda dostalo a zasáhlo,“ uvádí Libuše.

Muž, nebo kamarádka?

Ta tedy stojí před dilematem, jestli upřednostnit Petra a jít za hlasem svého srdce anebo desetileté přátelství s Vlaďkou. Navíc nemůže tušit, jestli by měl vztah s mladším partnerem budoucnost. Ona například už děti nechce, on by je chtít mohl. Ale vzájemná přitažlivost je velmi silná.

Co myslíte vy? Co byste Libuši poradila? Pokud máte nějakou podobnou zkušenost, prosíme, podělte se s námi do komentářů. Vaší zpětnou vazbu Libuši předáme.

Čtěte také:

Reklama