Písničky z dalšího příspěvku stojí skutečně za poslech! Čtenářka Jazuzinka má muže-umělce, který píše vlastní písničky. Jazuzinka mi poslala dvě své nejoblíbenější...


Dobrý den,

na začátku musím zmínit, že můj manžel hraje v kapele. Hrají country, všehochuť a vlastní tvorbu. Písničky většinou skládá můj manžel Tomáš a momentálně pracují na druhém CD. První vydali před nějakým časem (je to už pár let) a o dvou jeho písničkách se chci zmínit. Mám moc ráda všechny skladby, které prošly kapelou, nemilosrdně na zkouškách do toho „kecám", což mi jde snadno, nemají zkoušet u nás v kuchyni ;-)

Když jsem se poznala s Tomášem a slyšela poprvé jeho písničku Elektrická řeka, měla jsem husí kůži a brečela jsem. Je to jedna z písniček, které vezmou za srdce. Ještě teď po tolika letech jsem nesvá, když se hraje. A to je co říct, slyšela jsem ji snad tisíckrát a pořád mě dostává do transu. Posuďte sami.

Druhou písničku napsal Tomáš před pár lety už přímo pro mě. Úplně se zasnil a předpověděl, jak to bude vypadat, až budou děti. Tahle písnička je značně dojemná a romantická a pro mě není nic vzácnějšího, než slyšet, jak moc má mě (a teď už i děti) rád. Myslím, že je mi jasné, proč ve středověku měli nadaní truvéři a trubadúři slávu, bohatství a přízeň žen. Jsem přesvědčená, že Tomáš je převtělením jednoho z nich. Písnička Spolu se toulat je podle mě toho dokladem.

Mimochodem, už píše další písničku...

Jazuzinka

  • Pozn. red.: Obě písničky (a vážně stojí za to) najdeta ve formátu MP3 zde: www.countrycolaps.cz

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Dnes máme téma Osudové písně. Co mi máte do redakčního e-mailu posílat?

Vyprávění o vašich osudových písních...

  • ... jak jste k nim přišly.
  • ... zda jich máte více, nebo jen jednu?
  • ... kdy jste ji slyšela naposledy.

Vaše příhody s písničkami, které přišly v pravý čas...

  • ... a pomohlo vám to.
  • ... a složilo vás to do kolen.

Ke každé písničce mi pošlete i odkaz na YouTube! Ať si ji mohou poslechnout i ostatní čtenářky.

POZOR! Každou písničku také uvedu jen jednou, tak se snažte poslat svůj příspěvek co nejdříve, ať vás nikdo nepředběhne!

Reklama