Dvě ženy, jeden společný nápad. Tak by šel shrnout ve zkratce projekt Milujte se v rodinách, do kterého se pustily dvě ženy, které chtějí předávat svoje zkušenosti dalším ženám – matkám, partnerkám…

Lucie Šarešová a Jana Vanišová učí ve svém kurzu Milujte se v rodinách přijmout roli matky a ženy tak, aby byly jejich klientky spokojenější a vyrovnanější. Dnes jsme vyzpovídaly první z nich – Lucii Šarešovou, která se zaměřila právě na maminky.

Vystudovala obor Komunikace & Lidské zdroje, je lektorkou, osobní konzultantkou, ale především mámou dvou s láskou vychovávaných raubířů. Letos se pustila s vervou do tohoto projektu, ke kterému říká:

Lucie„Učím ženy přijmout roli matky a pomáhám jim, aby měly se svými dětmi krásný vztah teď i v budoucnu.“

 Většina žen zpočátku neví, jak by jejich domácnost a vztahy v rodině měly vypadat. A to je jeden z důvodů, proč používáme vizualizační techniku „Jak to doma chci“. Tvoříme domek z papíru, na který si s dětmi a mužem malujeme respektující pravidla, ale i přání a sny. 

Učíte ženy, jak vychovávat děti?
Ne, tohle nedělám. Nejsem pedagog. Učím ženy, jak správně komunikovat s dětmi. Víte, když se narodí dítě, je dokonalé přesně takové, jaké je. Volné, bez strachu, bez omezení. Postupně ale přebírá od svých nejbližších rodinné vzorce, které ho v jeho dalším životě omezují a limitují. Často jim říkáme ne, to nesmíš, to nedělej. A pak se divíme, že jejich první slovo je NE.

Takže je učíte správné techniky komunikace? Jaké to jsou?
To taky. Ale jdeme do hloubky. Aby ženy vše od základů pochopily a rozklíčovaly, co se děje v malých hlavičkách jejich dětí, musí začít samy u sebe. Nejprve musí znát samy sebe, pochopit a přijmou roli matky a umět dát hodnotu samy sobě. Umět se pochválit, ocenit a umět o sobě říct, jsem ta nejlepší máma pro svoje děti. Když je v pohodě máma, jsou v pohodě i její děti. Co myslíte, jakou mámu budou chtít Vaše děti? Unavenou, utahanou, protivnou? Nebo mámu, která má ráda sama sebe, dopřeje si ten luxus a udělá si čas pro sebe a svým dětem pak může poskytnout úsměv a dobrou náladu.

A jak tedy správně komunikovat?
Většinou je to úplně opačně, než je nám to vlastní. Především vědomě s používáním těch správných slov a činů. Bez strachu, bez moralizování a nesmyslných příkazů a zákazů. Takže jak? Láskyplně s vědomím toho, že v rodině jsme všichni na jedné lodi, a že je dobré našim dětem naslouchat, nezlehčovat jejich dětské starosti. Někdy stačí dát dítěti prostor, vyslechnout si ho a říct, já Ti rozumím, já Tě chápu.

Jak jste na to přišla?
Mám doma dva kluky. Oni jsou vážně úžasní, ale k nezastavení, mají tolik energie a tolik nápadů, každý den vymyslí něco nového…. Z počátku mi to s prvním synem moc nešlo, pak se k tomu narodil druhý a to byl mazec - hádky, bitky a křik byly na denním pořádku a já jsem jednoho dne pochopila, že takhle to už dál nechci a že to musím změnit. „Celý život se živíš komunikaci, jak to, že Ti to s dětmi nejde?“, říkala jsem sama sobě. Dala jsem se do práce na sobě, prošla řadou kurzů a školení na téma komunikace s dětmi a výchova dětí a přečetla nesčetně knih. Věci, které mi dávaly smysl, jsem aplikovala do své výchovy a postupně se začaly naše vztahy doma měnit.

A pak vznikl projekt MILUJTE SE V RODINÁCH?
Jednoho dne v roce 2016 jsem si řekla, že chci to, co mi funguje předávat dalším ženám – matkám. Založila jsem koncept „Rozvíjej vztah s dětmi“ – ucelený systém devíti kroků, jak v životě najít správný způsob komunikace s dětmi, jak nastavit fungující vztahy v rodině a jak se cítit v roli matky dobře a ukotveně. Dnes jsem konzultantkou žen – matek a pomáhám jim, aby měly se svými dětmi krásný vztah teď i v budoucnu. To vše dělám v rámci celého konceptu MILUJTE SE V RODINÁCH – je to jen polovina. Druhou polovinu konceptu tvoří část „Milujte svého muže“, kterou geniálně vyučuje moje kolegyně a kamarádka Jana Vanišová. Víc se dozvíte na www.milujtesevrodinach.cz

Protože květen je měsíc lásky je nyní kurz MILUJTE SE V RODINÁCH do 31. 5. 2017 za polovinu - www.milujtesevrodinach.cz.

Reklama