Třídíme odpad, vaříme z bio potravin, stavíme větrné elektrárny. Zkrátka – snažíme se být co nejohleduplnější k životnímu prostředí.

Už tu máme přírodní kosmetiku, přírodní medicínu a máme i bydlení šetrné k matce přírodě. Větší část toho, co lidé dělají, už lze dělat ekologicky. Co nám ovšem chybí, je ekologický sex,“ tak nejspíš přemýšleli prodejci, kteří se jali tuto díru na trhu ihned opravovat.

Nejspíš bylo jen otázkou času, kdy se k nám při současném trendu šetření životního prostředí dostanou i ekologické sexuální pomůcky. Tak tedy, jezme ekologicky, žijme ekologicky a milujme se ekologicky!

Při takovém zvolání se nutně nabízí jediná otázka: A jak se to vlastně dělá? Inu, zčásti se při praktikování ekosexu možná osvědčí heslo „zpátky na stromy.“ Pojďme si povědět, jak takové stoprocentně nezávadné milování vypadá. Chcete si vyzkoušet sex podle nejzatvrzelejších ochránců životního prostředí? Možná se vám bude hodit malý návod.

1.    Zhasněte. Už se to možná nenosí, ale pokud nemáte vlastní větrnou nebo solární elektrárnu, udělejte to. V době krize si přece nemůžeme dovolit zbytečně plýtvat energií. Stydlivým ženám a mužům přijde toto šetření vhod. Pokud se naopak na svého partnera chcete pořádně podívat, počkejte si na bílý den.

2.    Použijte bio výrobky. Bio kondomy z ovčí kůže a bio lubrikanty z bio lékořice, bio aloe vera a dalších přírodních ingrediencí jsou vyrobeny z čistých přírodních látek, stoprocentně odbouratelných a navíc nezatěžujících nijak životní prostředí, zdravotně nezávadné a bezpečné (pokud ovšem prošly patřičnými testy).

3.   Sexy prádlo? Vsaďte na konopí! K sexu neodmyslitelně patří i svůdné prádlo. Zkuste ložní prádlo i textil z organické bavlny, bambusu a obnovitelných vláken. Velmi populární jsou i oblečky z konopí. Pokud se vám to nebude zdát dost sexy, doporučujeme použít stejný materiál do dýmky. Nejspíš se pak nestanete svůdnějšími, ale aspoň vám to bude srdečně jedno.

4.   Zpátky na... okurky. Je sice pravdou, že vibrátory se ještě z ekologicky příznivých materiálů nevyrábí, ale jsou alespoň prosty nebezpečných ftalátů. Dalo by se ovšem zajít do detailů a nahradit erotické hračky stoprocentně přírodním materiálem, ten ovšem bude mít o něco kratší záruční dobu. Než se vydáte na nákup čerstvé zeleniny, pamatujte, že sháníte pouze výrobky s označením bio, a pokud možno také tuzemské. Jsme totiž patrioti, podpoříme naši ekonomiku a zároveň vyhlásíme bojkot neekologickému dovážení.

5.   Romatická biovečeře. Láska prochází žaludkem a dobrá večeře bývá často předzvěstí dobrého sexu, případně i po něm možná dostanete chuť na něco k snědku. Nakupte biorýži, biokuře, které je krmeno jen a pouze biokukuřicí, a pusťte se do vaření. Až zasednete ke stolu, rozlijte do sklenek biovíno, samozřejmě domácí výroby. Seženete ho od celé řady moravských vinařů.

A abyste své biopočínání završili vskutku stylově, místo večerního sledování televize si lehněte na zahradu a věnujte se pozorování hvězdné oblohy. A až vás to omrzí, vraťte se zpět do svého ekologického domečku, zatopte si v krbu biouhlím a klidně si dejte druhé kolo.

Buďte na sebe samozřejmě patřičně hrdí. Podoporujete přeci domácí ekonomiku, chráníte životní prostředí, díky vám se do vzduchu dostává méně škodlivých plynů, které by mohly způsobit skleníkový efekt, takže se vlastně ještě aktivně podílíte na boji proti globálnímu oteplování!

My ostatní budeme jen doufat, že nám naše modrá planetka s takovým bojovým nasazením „zelených aktivistů“, kteří nás před oteplováním chrání, docela nezamrzne.

Žijete ekologicky? A co vám říká ekosex?