U žen středního věku pokleslé atributy s sebou nesou často i pokles zájmu opačného pohlaví. Mužům s věkem taky roste bříško, ale jim sluší. A zatraceně vysoké kouty jsou sexy. Mladá krásná holka a starý pán tvoří pár, a nikoho to dnes ani nepřekvapí.

Bez komentáře, jen s úšklebkem: „To je jasné jako facka!“, odsouzen je ten nesourodý pár k zániku, protože stejně jsou za tím jen peníze. Chyba lávky. Hodnota vztahu se starším mužem se dá určitě vyčíslit i jinak než aktuálním stavem bankovního konta.

Je pravda, že muži v nejlepším věku mají v dnešní době oproti starším ženám podstatně více možností. Zplodili nějaké děti, jak někteří s oblibou tvrdí – byli u toho. Zasadili strom, někteří několik, a někdo se v blízkosti nějakého toho sázení alespoň krátce vyskytl. Splatili dům či byt a teď by chtěli jít, začít konečně žít. Zralí muži konečně vědí, co chtějí – v životě i sexu, a mladá žena to umí ocenit. Její vrstevníci v konkurenci se zkušeným, sečtělým, vyrovnaným mužem nemají šanci. Co na tom, že je o pár desítek let starší, svou pozici si již vybudoval a mladé ženě, která se chce realizovat, může být skutečnou oporou. To je bod, kde se letité partnerky právem bouří. Držely, navenek pevné jako skála, a uvnitř to křehké, bolavé, co nesmí být vidět, se muselo zahojit samo. Ženská musí vydržet jako kůň, ale nikdo to neocení. Kopytem ryje v zemi, aby oddálila slzy, které nesmí být veřejné, a zchladila všechna dopálená proč. On odchází s mladší, štíhlejší a krásnější. Víc si s ní prý rozumí.

laska

Je to ze strany mladých žen vypočítavost? S klidným svědomím, alespoň navenek to tak vypadá, staví své štěstí na slzách druhých.

Pamatuji si, jak mě v jedné internetové diskuzi zarazil komentář mladé ženy, jak sbalit staršího a hlavně bohatého muže. Prý se to tak dělá ve vyšších kruzích se zárukou jisté budoucnosti. Asi bych pro hrůznost celého skutku měla upozornit na to, že se v této diskuzi hovořilo o nezaměstnanosti žen a zmíněná dáma jiným poskytla „prý zaručený“ návod, jak na to. Muže celkově pobláznit, a pak sebe přivést do jiného stavu. S ním samozřejmě. A přes dítko, až tatínek jednou brzy nebude, zajistit si konečně život podle svých představ. Zdá se to neskutečné, ale stává se to. Oku na VIP pohled až možná příliš často.

Nejsem si však jistá, jestli se taková kalkulace nemůže nakonec vymstít. Podle jedné zahraniční studie ženy, které žijí po boku stejně starého muže, se dožívají vyššího věku než ty, u nichž je věkový rozdíl výrazný. Čím větší věkový rozdíl, tím víc stoupá u žen riziko úmrtnosti. Ale pozor! Úmrtnost mužů, kteří žijí s mladšími ženami, je naopak výrazně nižší. Že by objevili tajemství elixíru mládí?

Reklama