Miluju dopisy... pište mi...

Dopisy jsou střípky minulosti, se kterými se člověk může pomazlit a zavzpomínat, jako by je dostal teprve včera.

Mrzí mě, že dnes lidé tak málo píší dopisy... žádný e-mail se sebe hezčí fotkou nenahradí dopis psaný od srdce.

Sbírám pohlednice již od 8 let, mám jich doma několik tisíc... asi dvě bedny, kupuji si je jako památku na každém výletě, poctivě posílám a sbírám ty od přátel.... to jsou takové perly mezi nimi.

Vždy, když mě přepadne nostalgická nálada, tak uvařím kafíčko, vezmu čokoládičku a přebírám staré romantické dopisy, co mi psali kluci za mých mladých let... ne že by mi bylo tolik:-) A člověk se tak nějak přenese zpět na do doby mladých lásek. Probírá se těmi voňavými dopisy v růžových obálkách, přebírá ty překrásné dopisní papíry, z písma je poznat, kde je ti lidé psali, zda spěchali, měli klid či u nich skoro usínali a usmívám se nad pravopisnými chybami --myluji tě:-)))

S rozechvěním čtu dopisy od své velké lásky, která se minulý měsíc oženila, a aspoň tak si mohu vychutnávat tu chuť minulých krásných časů... pohádky, které pro mě napsal, obrázky, co mi namaloval pro radost, jeho city, které v tu dobu vyléval mně...

Nedávno jsem objevila při úklidu dopisy, které psal nyní již nežijící tatínek mojí mamce, když spolu chodili. A vidím, že tahle úchylka na sbírání se dědí z generace na generaci, protože jí trpěla i moje babička, trpí jí i moje maminka a doufám, že i jednou moje dcera...,-)

Snad i ona bude mít šanci dostávat teplé dopisy od srdce, kromě těch studených krásně napsaných počítačových stránek.... smsek, které v telefonu vydrží jen do doby, než je smažete, protože se tam jiné nevejdou....

A už teď se těším na pohledy od přátel k Vánocům, doufám, že mě nepopřejí jen smskou...


Krásný vánoční čas adventu přeje všem romantičkám

Kočička

Milá Kočičko,
vzpomeňte si na nás po Vánocích a napište, zda jste dostala více telefonních nebo pohlednicových přání?! Přeji Vám krásné chvilky s minulostí na dopisním papíře :-).

Píšete dopisy? S někým, kdo je daleko od Vás? Od koho jste dostala nejkrásnější psaní?

                                                     redakce@zena-in.cz

Soutěž

Odkaz na soutěžní obrázek:

                  //zena-in.cz/rubrika.asp?idc=17679&id=5

Pravidla k dnešní soutěži najdete ZDE
Reklama