Čtenářka Kytinkak normální lyžování nemá ráda, ale běžky patří mezi její oblíbené sportovní náčiní. A nejraději vyráží ve krásné slunné dny na upravené tratě bez velkých kopečků. Děkuji Vám Kytinkok za příspěvek.

Hezký den všem ženinkám i tobě Radku.
Jelikož patřím k těm co mají rády zimu, ale lyžovat neumím, tak alespoň využívám pokud to lze běžky. Miluji Čenkovice. Tam když zaparkujete auto na samém vrcholku, nazujete boty, dáte běžky a vyrazíte, to je jak cesta do zimní pohádky.

Celý lyžařský areál máte jako na dlani. A když chytnete krásný slunný den, je to opravdu podívaná a zážitek. Cesta vede až na Suchý vrch odkud vidíte až do samotného Polska. Kdo tam byl mi dá zapravdu. Tratě jsou tak upravené a v rovině sem tam malý kopeček nebo sjezd pod něj. Prostě to tam miluji.

Jinak mé začátky na běžkách byly takové, že jsem s tím chtěla seknout. Můj muž mě vzal se svým bratrem a to nebyl běh, ale přímo maraton, stále mi ujížděli a já se vztekala, že jsem jak uhoněný pes. Stále jsem se bořila, padala jsem, vstát jsem nemohla, promáchaná na kost, zmrzlá, no horor. Manžel se musel stále pro mě vracet až z toho chudák potom dostal zápal plic.

Jednou si také pamatuji, že jsem vyrazila na běžky u nás na kopec se sestrou, která byla zrovna u mě na návštěvě a já ji ukecala ať to zkusí. Půjčila jsem jí boty a lyže syna a vyrazily jsme.  Cesta byla tak úžasná, že jsme se ztratili a skončili večer pěkně daleko, že musel pro nás přijet můj soused.

Dnes se tomu zasmějeme, ale tenkrát nám moc do smíchu nebylo. Na běžky ráda jezdím tam, kde vím, že ty tratě jsou upravené a bezpečné.

Letos jsem ještě nebyla, protože toho sněhu moc nebylo a zatím to časově vůbec nevychází. Ale určitě to výjde.
Pěkný den a běžkám zdar
Kytinkak


Běžky, běhání na lyžích, bílá stopa, to je dnešní téma dne!

  • Jaký je váš vztah k běhání na lyžích?
  • Máte nějakou vtipnou, smutnou, strastiplnou, aktuální historku?
  • Už jste letos vyjela?
  • Umíte si namazat?
  • Kam jste se na běžkách podívala?
  • S kým nejraději na lyžích jezdíte?

Pište mi na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes v 16 hodin odměním tak, že na to dlouho nezapomene.  

Reklama