Další čtenářka, která má oblibu v knihách, je Eliana. Hltá je už od dětství a čte napříč žánry. Pro milovnice napětí se dnes rozhodla doporučit Templářskou relikvii...

Dnešní téma zaujalo také „knihomolku“ Elianu. Ráda by ostatním čtenářkám doporučila knihu Templářská relikvie...


Krásný den,
čtení  je má druhá podstata už od pěti let, kdy jsem louskala písmenka ve Čtyřlístku. Převážně mne jako žánr zajímá fantasy a odborné knihy, ale pro odpočinek volím beletrii. Posledním počinem, který jsem předevčírem dočetla jsou Dědičky od Lulu Taylorové, nakladatelství Ikar a má to krásných 512 stránek, takže si tak dva dny určitě příjemně počtete. Příběh začíná pohřbem matky tří sester, které jsou velmi rozdílné avšak velmi dobře situované a patří k britské smetánce. Zdá se, že zdědily voňavkářské impérium, ale závěť všechny dostane na kolena, protože dědictví je podmíněno nelehkým, ba přímo zdá se nesplnitelným úkolem. Odhodlání zda tuto závěť přijmout či se pokusit splnit danou podmínku umocní ještě to, že jinak by toto impérium zdědila jejich nevlastní adoptivní sestra, která je celé dětství a dospívání velmi terorizovala a zdála se být tatínkovým mazánkem. Příběhy sester se rozplétají a znovu zaplétají a nic není tak jak na se na první pohled zdá. S knihou se podíváme do světa luxusu, večírků, vůní a drahých šatů, ale i do křehkých duší hlavních hrdinek. Dozvíme se i něco z jejich intimního života a nebudou chybět i charismatičtí muži nebo též i bastardi mezi nimi. Kdo je kdo se dozvíme průběžně.
Doufám, že jsem řekla vše a prozradila málo o hlavním příběhu , ale čte se to velmi dobře! Dnes to půjčuji sestře.
 
A teď něco pro milovníky napětí! Chloe Palov  (Ohnivé kameny, Templářská šifra...) napsala další z jejích dobrodružných románů, kde se snoubí napětí, historie i fantazie. Templářská relikvie z nakladatelství Metafora (432 stran) vás strhne do víru neočekáváných událostí jednoho člena vojenské zásahové jednotky v Sýrii, který se zmocní zvláštního medailonu, o kterém zatím neví nic, ale pomalu se zaplétá to  neobyčejného světa jedné organizace jež sbírá artefakty, zaměstnává nejlepší vědce světa  a sympatizuje s nacismem. Poté, co jsou zavražděni členové mise v Sýrii a zbývá nám tu jen náš úvodní hrdina, rozjíždí se sled událostí ve stylu špionážních románů a jak se v knize zmiňují i  námětu jak z Indiana Jonese. V knize samozřejmě nechybí i nějaké to klopýtnutí a vztah s krásnou a inteligentní ženou. Někdy jsou to až neuvěřitelné náhody jež se nám, obyčejným smrtelník jistě nestávají, ale pokud si chceme pěkně počíst a nechat se unášet dobrodružstvím s ochutnávkou historie a starých artefaktů, okořeněných futurismem, tuto knihu doporučuji.
 
Hezký čtenářský víkend
 
Eliana

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8.2.2013: Jakou knihu byste právě teď doporučila své kamarádce?

Knižní téma jsme tu už nějakou dobu neměly. Tentokrát se vás, milé čtenářky, ptám na knížku, která vás v poslední době zaujala. Nemusí to být knížka nově vydaná, ale ta, kterou jste právě četla či dočetla. Nemusí to být nutně ani knížka, ke které byste se v budoucnu vrátila a zařadila ji do své oblíbené literatury. Důležité je, že byste ji doporučila své nejlepší kamarádce. Ve svém doporučení, které mi můžete posílat na redakční e-mail (viz níže) nezapomeňte uvést...

  • Titul knihy
  • Autora
  • Vydavatele
  • Stručný děj
  • Důvod doporučení

Svůj příspěvek pošlete nejpozději do 8.2.2012, 15.00 hodin. Z vašich příspěvků vyberu jeden, jehož autorku odměním pěkným dárkem, totiž knížkou Léky smutných od Pavla Gottharda (vydalo nakladatelství Host).

Leky

Reklama