shopping

Obecně se míní, že ženy nákupy zbožňují. Nevím, jak jste na tom vy, milé ženy-in, ale já beru nakupování spíš jako nutné zlo. Už mě to nějak nebaví. Ani nepamatuji, kdy jsem si koupila něco na sebe. Když se vypravím za nějakou konkrétní věcí, většinou odcházím zklamaná nebo otrávená. Všechno zboží mi připadá na jedno brdo, nevalné kvality nebo zbytečně předražené. A když k tomu přičtu ještě bonus v podobě otrávených, nebo naopak vlezlých prodavaček, podezíravé a na paty se lepící ochranky či nedostatečného soukromí v kabinkách, jsem z nakupování na nějaký čas zase vyléčená. 

Mám-li být konkrétní:

Zkoušecí kabiny. Nevím, kdo vymyslel dveře nebo závěsy, které končí půl metr nad podlahou. Co je komu do toho, jak vypadají moje nohy v ponožkách?

Prodavačky. Nesnáším, když mi za závěsem nebo dveřmi stepují a nervózně se ptají, jestli už je to dobré, a já se už pomalu bojím říct, že to stále není ono… Když odcházím z obchodu a snažím se vyloudit co nejpříjemnější úsměv a pozdrav, abych odčinila nulový kšeft, prodavačka něco procedí skrz zuby (pozdrav to určitě není) a naštvaně sklízí hromady odzkoušených svršků.

Jejich otázka: Chcete poradit? Já vím, že to možná mají v popisu práce, ale nepřímo tím dávají najevo, že se oblékáte nevkusně a bez jejich pomoci se neobejdete. To mám vždycky na jazyku: „Copak vypadám na to, že si nevím rady?“ Ale vždycky to nějak skousnu a slušně odpovím, že se ozvu, až budu něco potřebovat. Neozvu se nikdy.

Ještě horší je ale opačný extrém, když přijdu do obchodu a prodavačky vedou hlasitý hovor o svém soukromí nebo telefonují. 

Ochranka. Vždycky jsem si naivně myslela, že je tam i pro nás. Velký omyl. Když mi v supermarketu štípli peněženku, chtěla jsem vidět záznam z kamery. Monitory přece někdo sleduje a takových krádeží vidí denně desítky. Mají vysílačky a mohou zloděje chytit takřka okamžitě. Ale co by se obtěžovali, vaše peněženka je zajímá jen tehdy, když z ní platíte u kasy.

Co kazí náladu při nakupování vám? Už vás něco znechutilo natolik, že jste otočila na podpatku a odešla? Máte nějakou příhodu s nakupováním? Pohádala jste se někdy s prodavačkou? Jak se vám nakupuje s partnerem?Jak se vám nakupuje s dětmi? Napište nám své příhody s nakupováním, svěřte se svými zkušenostmi, pojďte si vyměnit názory.

Pište na

redakce@zena-in.cz

 

Reklama