colaclanekraut.jpg

Našemu pojetí pikniků se blíží různé lovecké přestávky k občerstvení. Jídelníček znaveného lovce se většinou skládal ze studeného kuřete, bílého chleba a kusu švýcarského tvrdého sýra nebo rokfóru. Jako nápoj se doporučovalo bílé víno. Sluhové pak mohli své pány ještě osvěžit podáváním ananasové a jahodové šťávy uchovávané v kožených vacích naplněných ledem. V dnešní době si lidé z nealkoholických nápojů na piknik berou nejčastěji vodu, která je první volbou pro čtvrtinu dotázaných realizovaného průzkumu společnosti Coca-Cola, Fanta nebo Sprite – každou z těchto variant preferuje zhruba pětina lidí.

Láska k přírodě a jídlu v 19. století
Piknik jako součást výletů do přírody vykročil na svou triumfální cestu zhruba v polovině devatenáctého století. U pikniků můžeme sledovat zajímavé prolínání požitků z přírody a jídla. Zaslíbenou zemí pikniků se v této době stala nejen Francie, ale také Velká Británie. Podle tehdejší anglické kuchařky měl piknik pro 40 osob ideálně obsahovat roastbeef, skopové maso, šunku, vepřový jazyk, holuby, slepice, humry, telecí hlavu, cheesecake, slazené ovoce, švestkový pudink, sušenky a jiné pochutiny. Jen nápojů mělo být celkem 122 lahví.

Piknik na český způsob a soutěž o skvělé ceny
Češi dávali dlouhá léta přednost grilovaní na chatách či chalupách. V posledních letech se ovšem této formě stolování začíná dařit i u nás. Překvapivě málo milovníků pikniku si jídlo a pití pro tuto příležitost objednává z restaurace, nebo ho koupí cestou v obchodě – takovou variantu volí jen 7 % Slováků a 10 % Čechů. Naprostá většina naopak sází na vlastnoruční přípravu pokrmů. Ať se rozhodnete pro jakýkoliv způsob stolování, tak k letnímu setkání a skvělému jídlu neodmyslitelně patří osvěžující Coca-Cola, která letos přináší navíc možnost vyhrát zajímavé ceny.

Jak to funguje?

Je to jednoduché. Kup jakýkoliv nápoj Coca-Cola, naskenuj QR kód na etiketě
a hraj v Coke aplikaci!

Výhry v podobě houpací sítě, přenosných repráků či plážových dek ti přinesou tu pravou letní pohodu.

Na piknik budeš moci vyrazit se stylovým piknikovým košem a pokud se na tebe usměje štěstí, můžeš si nápoj Coca-Cola
vychutnat na těch nejkouzelnějších místech v Česku.

Hlavní výhrou je totiž poukaz od Amazing Places.

Soutěžit můžeš po celé léto až do 31.8.

Více informací na www.coca-cola-souteze.cz.

colaqr.jpg

colavizual.jpg