shutterstock-1025032696.jpg

Foto: Shutterstock

Mnohým z nás pomáhá šálek kávy každé ráno začít nový den. Někteří by bez něj nedokázali fungovat. Kouřící šálek horké kávy může změnit naši náladu a dodat nám energii. Ty chvíle, kdy se můžete v klidu posadit s výbornou knížkou v ruce, užívat si pohodlí domova a vychutnávat si při tom šálek oblíbené kávy, jsou k nezaplacení.
 
Káva má však i svou špatnou stránku – negativní účinky. Jako každé jiné jídlo nebo nápoj by měla být káva konzumována s rozvahou. Za určitých okolností je nejlepší se jí dokonce vyhnout úplně. Odbornice na výživu Simrun Chopra na svém Instagramu řekla kdy.
 
„Kávě se vyhýbejte, pokud máte pomalejší metabolismus," napsala. Vysvětluje, že pokud má člověk problém s usínáním po vypití kávy, znamená to, že má pravděpodobně potíže s jejím zpracováním. Vyhnout bychom se tedy podle ní měli kávě po 15. hodině a omezit ji na maximálně jeden šálek denně.
 
Další chvíle, kdy bychom se kávě měli vyhnout nejlépe úplně, jsou těhotenství nebo období kojení. Pokud přece jen dostanete chuť na kávu, Simrun Chopra doporučuje poradit se se svým lékařem o tom, kolik kávy můžete vypít.

Dále nedoporučuje kávu pít na prázdný žaludek. Pokud máte překyselený organismus, sáhněte po kávě bez kofeinu nebo se těsně před pitím kávy najezte. Všem nápojům, které obsahují kofein, by se měli vyhnout ti, kteří bojují s úzkostmi.
 
Simrun Chopra doporučuje nepřekračovat 400 mg kofeinu denně. To znamená přibližně vypít maximálně dva až tři šálky kávy denně. „Doporučila bych držet se dvou,“ nabádá však odbornice.

Zdroj: Instagram Simrun Chopry

Reklama