Pokud patříte k ženám, které se černé v létě vyhýbají a teď si významně klepou na čelo, že jsem se zbláznila, můžete tento článek klidně minout, ale jsem si jistá, že většina z vás zůstane a ráda se podívá na černé letní modely.

Kdybychom si udělali anketu o nejoblíbenější barvě oblečení, jsem si skoro jistá, že by zvítězila černá. I když je léto v plném proudu i s tropickými teplotami, černá nemizí z našich šatníků.

S černou totiž nemůžeme nic zkazit. Černá je elegantní, nadčasová, stylová a zeštíhluje, což je vlastnost, kterou, my ženy, oceňujeme nejvíc. Černá je nejoblíbenější barvou, navzdory sezonním trendům. Jarní a letní kolekce sice černou nehýří tolik jako ty podzimní a zimní, ale fanynky černé rozhodně o nic nepřichází. Vždycky se nějaký černý kousek pro ně najde.

Jak nosit černou, abychom se v ní neupekly?

Vybírejte si zásadně přírodní a hlavně vzdušné materiály. Krajku, bavlněný tyl, batist, len, ale hlavně hedvábí a bambus. První jmenované látky jsou vzdušné a krásně profukují, takže vám v nich bude příjemně i ve vedrech. Hedvábí a bambus patří sice k těm dražším, ale odmění se vám úžasnými vlastnostmi. V zimě hřejí a v létě chladí. Bambus je navíc antibakteriální, takže ho ocení zejména ti, co se více potí.

Černá barva vypadá krásně k opálené pokožce, skvěle se kombinuje s ostatními barvami, ale i s kovem. Letos je módní její kombinace s matným zlatem.

Takže, holky, vzhůru do černé!

Čtěte také:

Reklama