pruhy

Vždycky jsem zbožňovala proužky. Připadají mi  veselé, mladistvé, sportovní a nadčasové. Proužky přece nikdy nevyjdou z módy a dá se s nimi úžasně čarovat. Znáte to, svislé zeštíhlují, vodorovné rozšiřují. No a to je právě trochu ošemetné klišé, se kterým není radno si zahrávat.

pruhy

Záleží na tom, jak jsou široké. Když budete mít kalhoty s tlustými, byť vodorovnými pruhy, vždycky musíte počítat s tím, že vám přidají na objemu. Tenké vodorovné proužky na tričku si zase klidně může dovolit i korpulentní dáma.

pruhy

pruhy

pruhy

S pruhy se prostě musí zacházet opatrně. Nejlichotivější k naší postavě jsou pruhy diagonální, ty mají opravdu zeštíhlující efekt, různě se sbíhající zase dokážou tvarovat a nepravidelně široké zas modelovat.

pruhy

Proužky nemusí být jen grafické, tedy tištěné. Možná ještě efektněji mohou působit pruhy strukturální a plastické. Sešívané z různých látek, ať už barevně odlišných, nebo v kontrastu mat a lesk, umí s naší postavou divy. Na principu sešívaných pruhů má postaveny šaty nejeden módní návrhář. Například Hervé Léger se proslavil svými bandážovými šaty, které s oblibou nosí hollywoodské hvězdy. Azedine Alaia zas proužkoval šikmo střiženou pletáž, takže docílil dokonalé přilnavosti a přitom maximálního pohodlí.

pruhy

Podívejte se na pruhované modely na našich obrázcích. Najdete tu spoustu variací na pruhované téma.

pruhy

Je vám to málo? Třeba byste si vybrala ZDE.

Jak se vám líbí? Nosíte ráda proužky, nebo k nim máte výhrady? Bojíte se s nimi experimentovat?