Roky vztahu udělají s partnery své. Dávno minuly ty doby, kdy jste si dnes a denně vyznávali lásku? Možná i vy se občas přistihnete při myšlence, jestli vás partner pořád ještě miluje. To zjistíte snadno. Stačí číst v jeho gestech, která jsou přesvědčivější, než pouhá slova.

Muži nemají ve zvyku hovořit o svých pocitech a většina z nich se nevyžívá ani ve velkolepých romantických gestech, jak to známe z filmů. Většinou, na rozdíl od nás, přemýšlí racionálně a prakticky. A tak je to i s láskou. Čím nám ji dnes a denně dokazují?

láska

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Prostě jsou s námi

„Copak bych s tebou byl, kdybych tě nemiloval?“ odpovídal nedávno s nefalšovaným údivem mé kamarádce manžel a z logiky věci mu nemohla nedat za pravdu. Přesně takhle jednoduše totiž muži přemýšlejí. Jen výjimečně ve vztahu kalkulují a taktizují, to je doména nás žen. Proto věřte, že kdyby vás neměl partner rád, neudrží ho doma ani skvělá svíčková se šesti.


Tráví s námi čas

Vymyslela jste výlet po českých hradech a on jede bez řečí s vámi, byť na to není? I kdyby po cestě přece jen trochu brblal na nudu, na věci to nic nemění. Pokud s vámi chce trávit svůj volný čas, ač by si dokázal představit tisíc záživnějších aktivit, máte vyhráno. Záleží mu na tom, abyste byla spokojená.


Dotýkají se nás

Pohladí vás, když se míjíte v kuchyni, v autě vám položí ruku na stehno. Všechny tyhle letmé a zdánlivě bezvýznamné doteky znamenají ve skutečnosti mnoho. Pořád o vás stojí. Nezapomeňte mu oplácet stejnou mincí.


Vypráví nám o svých zážitcích

Možná už vás jeho vyprávění o jeho práci tak trochu otravuje, ale podívejte se na to z jiné stránky. Dokud s vámi váš muž sdílí své zážitky, radosti i starosti, máte své místo v jeho světě. Až na vaši otázku, jak se celý den měl, pokaždé jen něco neurčitého zavrčí a jde si po svém, zpozorněte. Tady něco není v pořádku!


Radí se s námi

I když si většinu věcí stejně nakonec udělá po svém (jako většina chlapů), zajímá ho i váš názor? Výborně! Bere vás jako životního partnera, jehož pohled na věc je pro něho důležitý.


Mají o nás starost

Zapovídáte se s kamarádkou cestou domů na neplánované kávě, najednou je hodina pryč a vy máte dva zmeškané hovory od manžela? Možná protočíte oči a pomyslíte si, že už vás zase nahání. Není ale fajn, že ho pořád ještě zajímá, kde jste a jestli se vám nic nestalo? Horší by přece bylo, kdyby si vůbec nevšiml, že ještě nejste doma…


Nosí nám dárky

Ne, nemáme teď na mysli kytice růží, bonboniéry a šperky. Ty už možná po letech z jeho repertoáru vymizely. Ale jde o ony praktické drobnosti, kterých si možná ani nevšimnete. Nainstaloval vám do počítače antivir? Koupil cestou z práce pomeranče, protože vás ráno bolelo v krku? Nebo dojel s vaším autem do servisu? To všechno jsou praktické důkazy, že mu na vás záleží.


Možná vám většina bodů připadá logická a známá. No jasně! Zdravě fungující vztahy jsou založeny na stále stejných principech a nemá smysl očekávat, že nás spasí nějaké převratné novinky. Jde jen o to, mít ty staré známé pravdy na paměti a řídit se jimi.

Čtěte také:

Reklama