Od 20. března 2015 se mohou návštěvníci a milovníci stavebnice LEGO® těšit na jedinečnou výstavu modelů novodobých divů světa a významných architektonických památek, která bude dlouhodobě a zcela zdarma umístěna v prostorách centra Central Kladno. Dospělí i malí zájemci tak mohou s nadsázkou během jednoho dne procestovat celý svět.

lego

V prostorách pasáže obchodně-společenského centra Central budou vystaveny nejzajímavější světové památky i novodobé divy světa, které jistě ocení všechny generace návštěvníků. Představí se jim takové skvosty, jako je šikmá věž v Pise, londýnský Tower Bridge, Velká čínská zeď, indický Tádž Mahal, pyramidy z mexického Chichén Itzá, centra civilizace tajuplné mayské kultury, nebo velkolepý japonský hrad Himedži. Českou republiku zastoupí hned dva exponáty – Staroměstský orloj a Hlavní nádraží v Praze – největší model expozice.

tk

Asi málokdo uvěří tomu, kolik lidské práce a kostiček LEGO® bylo potřeba na vytvoření velkoprostorových modelů světoznámých památek, které můžete od 20. března v centru Central Kladno vidět i vy. Na tyto modely o celkové váze 3 657 kg bylo použito 553 373 kostek a 3 313 hodin práce! Věřili byste, že například jen model slavné hrobky Tádž Mahal, vážící 735 kg, si vyžádal 117 500 kostek a 650 hodin práce? Aby ne, když jeho rozměry jsou 217 x 217 x 212 cm! Pokud navíc započteme i model Hlavního nádraží a 14 figurek v téměř životní velikosti, dostáváme se k neuvěřitelnému součtu 7960 kilogramů či 6862 hodin práce - a to už stojí za to vidět expozici v reálu.

Více informací o modelech i jejich předlohách naleznete na webových stránkách www.galeriekostek.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

Reklama