trtr.jpg

Foto: Marta Kratochvílová

Krátce před devátou hodinou se fronta čekajících táhla od vchodu obchodu až k soše svatého Václava. Navíc byla několikrát zatočená, aby neblokovala celé náměstí. Na otevření Primarku čekaly stovky lidí.

Čestné místo v přední části fronty si vydobyl důchodce Slávek, který přijel až z Liberce. „Vstával jsem ve tři hodiny. Auto jsem nechal na Černém Mostě a před obchodem čekám od šesti. Nevadí mi to, jako stavař jsem zvyklý vstávat brzo a na auto jsem kdysi čekal ve frontě dokonce dva a půl dne. Docela rychle to uteklo,“ svěřil se a také prozradil, že přišel nakupovat pro vnoučata.

rr-1-.jpg

Foto: Veronika Bulánková, se souhlasem pana Slávka

Se stejným záměrem dorazila i důchodkyně Zdenka. Další z těch, která si svým brzkým příchodem dokázala získat místo v přední části. „Primark znám z Drážďan, kam jezdíme,“ okomentovala.

Naopak daleko od vchodu, u sochy Václava, postávala mladá maminka Radka, která dorazila krátce před devátou hodinou. „Primark znám z Anglie. Jdu se podívat na letní oblečení, ale dávám tomu maximálně dvě hodiny čekání. Pokud se do té doby nedostanu dovnitř, tak to vzdám,“ uvedla.

Přestože Radka čekala až vzadu, je dost velká pravděpodobnost, že se do dvou hodin vešla. Po otevření dveří fronta postupovala celkem rychle. Ochranka totiž dovnitř pouštěla najednou 313 zákazníků.

Ke vchodu se kolem půl desáté blížily i dvě studentky. „Já jsem přijela z Plzně, sestra přijela z Ostravy. Čekáme tady asi tak od tři čtvrtě na devět,“ prozradila další zákaznice Primarku Lenka. Kupovat se chystala hlavně boty. Kousek za ní stála Hanka, která to neměla daleko. Jela totiž z pražských Holešovic a ve frontě prý v době rozhovoru čekala zatím pouze 20 minut. Plány na nákup neměla. „Jenom se jdeme podívat," okomentovala.

frontsa.jpg

Foto: Marta Kratochvílová

Při slavnostním startu levných nákupů zněla z reproduktorů notoricky známá skladba We are the champions od skupiny Queen. Lidé si tak mohli vstup do prodejny naplno užít a oslavit, že se dovnitř dostali mezi prvními. 

Obchod na Václavském náměstí se rozkládá na 4 600 metrech čtverečních a tvoří ho tři patra. Kromě dětského, dámského a pánského oblečení se dají v Primarku sehnat i bytové doplňky a věci do domácnosti.

Zdroj: redakce, pan Slávek a další respondenti, Primark