Máte ráda opravdu kvalitní kávu a nevíte, jak si vybrat ten správný kávovar? Vyrazte do kávového centra v pražském Hloubětíně. Na jednom místě naleznete široké portfolio nejen kávovarů, ale i kávy, a navíc se vám dostane odborného poradenství, servisu a mnoho dalšího.

df

Při příchodu na kávovou party mi samozřejmě ihned do nosu vjela nádherná vůně čerstvě pražené kávy, která se linula snad ze všech zákoutí. Byla jsem překvapená, kolik druhů kávovaru existuje, a musím uznat, že některé kousky byly skvostné, až bych se bála na ně sáhnout. V Kávovém centru naleznete showroom různých značek a součástí je i distribuční centrum kávy. Co bylo opravdu skvělé, že kávovary a pražičky jsou zapojeny a plně funkční, tudíž si je každý může vyzkoušet, a to včetně jejich údržby.

„Káva musí být horká jako peklo, černá jako ďábel a sladká jako láska.“
Charles Maurice de Talleyrand-Périgord

Co mě ale nejvíce nadchlo, byla unikátní pražírna kávy Novoroaster, kde na počkání proměnili zelená kávová zrnka v základ pro přípravu zbožňovaného moku. Vše je samozřejmě na vysoké úrovni řízeno počítačem, ale je zde potřeba odborníka, který na celý proces dohlíží, a musí zde navolit různé procesy pro danou kávu. Jak jsem se dozvěděla, taková káva se může upražit hned na několik způsobů, kdy si přesně zákazník řekne, jaká chuť kávy by lahodila právě jeho chuťovým pohárkům. A jak takové individuální pražení funguje? Zákazník si vybere zelenou kávu, navrhne svůj vlastní pražící profil a během patnácti minut vznikne čerstvá káva přesně podle jeho gusta.

fg

Nedaleko Kávového centra se nachází i škola kávy, která patří mezi největší a nejlépe vybavená školicí centra u nás. Najdete v ní vše od malých domácích kávovarů přes profesionální až po pražírny kávy. Díky ikonám kávového světa, které zde školí, budete odcházet obohaceni o nové znalosti a schopnosti a vůbec nevadí, že jste laik, který si prostě jen doma chce doma připravit tu nejlepší kávu.

dsfg

Při procházení a kochání se všemi různými kávovary jsem narazila na sympaťáka Jaroslava Vondráka, dovozce kávovarů Simonelli, které zde mají také své místečko, a položila mu pár otázek, které mě zajímaly.

hgPovažoval byste český národ jako za národ „kafařů“?
Ve své podstatě ano, protože Češi, byť nevypijí kilogramy kávy a nejsou žádnými rekordmany, tak většina z nich si ráda tu kávu dá.

Co děláme speciálně my, Češi, za prohřešky, když si vaříme kávu? Co třeba takový turek?
No, turek sám o sobě tady má poměrně hluboké kořeny, ale káva to první řadě není úplně moc zdravá. Protože když tu kávu necháme extrahovat moc dlouho a zalijeme ji vařící vodou, tak dochází mimo jiné k extrakci složek kávy, které zrovna nejsou pro tělo úplně moc zdravé.

Já osobně mám ráda takové ty pytlíčkové kávy 3v1. Dá se tohle považovat za kávu?
Ve většině případů NE! :-)

Káva asi není nic úplně dobrého pro naše tělo, ale maximálně kolik šálku kávy by měl člověk vypít?
Záleží, po jaké kávě sáhneme, po jaké typu směsi, a jak si ji připravíme. To znamená třeba, pokud budeme pít takové to malé italské espreso, kde je ta extrakce poměrně krátká, tak tam dostaneme poměrně malé množství kofeinu a ostatních nezdravých složek, takže těch můžeme vypít těch pět až šest denně. Já už jich ale třeba piju až deset denně, to asi patnáct let, a zatím jsem na tom zdravotně dobře :-). Ale třeba právě ty zmiňované turky, tam už do sebe dostáváme větší množství těch škodlivých látek z té kávy, takže ty tři jsou zde asi optimální.

V těchto horkých dnech je káva ideální?
Když se podíváte třeba na takové Italy, tak ti pijí espreso i ve čtyřiceti stupňových vedrech, úplně v pohodě, v klidu a v poměrně velkém množství. Takže asi každému podle jeho gusta. :-)

Ještě na závěr se vás zeptám, vy jako odborník na slovo vzatý, jakou kávu máte nejraději?
Asi právě italské espreso.

Čtěte také:

Reklama