Máte ráda koštovačky? Pak nesmíte zahálet a vydat se směrem k soutoku dvou českých veletoků. Na Mělníku bude totiž již zítra probíhat mimořádně úspěšná akce – Mělnický košt 2014. Coby hrdá rodilá patronka polabského městského skvostu doporučuji, pobaví se celá rodina…

fff

Již po osmé se zítra od 14.00 sejdou v krásném historickém centru tamní vinaři, aby se blýskli svými jedinečnými víny. Okoštovat můžete například vína vyhlášeného českého vinaře prof. Viléma Krause, který v roce 1920 založil na Mělníce svůj vlastní vinařský podnik a dodnes se tak pyšní nejkvalitnějšími víny v naší kotlině. Za zmínku jistě stojí i Školní statek Mělník, jehož Ryzlink rýnský r. 2007 sbírá mnohá medailová ocenění nejen po naší republice.

ddd

Během dne na vás navíc na mělnickém náměstí čekají gastronomické speciality, prezentace tradičních řemesel a v neposlední řadě hudební doprovod. Mělnický košt bude zahájen ve 14:00 u kostela sv. Petra a Pavla tradičním výstřelem z historického děla a pokračovat bude v až do nedělních ranních hodin.

Více informací najdete ZDE

Milé čtenářky, přijeďte si k nám dát do nosu, bude se vám tu líbit!

Reklama