profimedia-0431326809.jpg

Foto: Profimedia

Miley Cyrus

Miley Cyrus je milovnicí tetování. Na jejím těle najdeme od maličkých obrázků až po složitější velké obrazce. Jako dojemnou poctu svému otci Billymu Rayi Cyrusovi si na rameno nechala vytetovat repliku jeho motocyklu. Od svého rozchodu s Liamem Hemsworthem Miley přibylo mnoho nových tetování. Jedním z nich je i nápis na kloubech „svoboda“. Pyšnit se zpěvačka může také nápisem na lopatce, který je replikou ručně psaného vzkazu Yoko Ono, který zní: „Jsem na tebe hrdá, Yoko.“

Miley má ale ještě mnoho mnoho dalších tetování. Nechybí jemná růže, rock’n’rollové srdce, starověké symboly, kotva, smajlík na levém kotníku, lebka na pravém, nápis LOVE v uchu, velký lapač snů na pravém boku nebo pocta jejímu zesnulému psovi Foydovi na levé straně. A to není zdaleka vše.

ds-1-.jpg

Foto: Profimedia

Kendall Jenner

Na velmi neobvyklém místě má tetování hvězda reality show Kendall Jenner. V puse zevnitř spodního rtu má vytetované slovo MEOW. Ačkoliv všichni čekali na to, že bude mít toto tetování nějaký hlubší význam, Kendall bohužel zklamala, když přiznala, že si tetování nechala udělat po nočním pití s přáteli. Není to však její jediné tetování. Z boku svých prostředníčků má dvě malá zlomená srdce. Jedno červené a druhé bílé.

profimedia-0366162341.jpg

Foto: Profimedia

Ariana Grande

Ariana Grande si své tělo poprvé označila v roce 2012 u příležitosti vydání svého debutového alba Yours Truly. Na prst u nohy si nechala vytetovat malé srdíčko. Od té doby se však portfolio popové hvězdy značně rozšířilo. Nyní má zpěvačka na těle více jak 50 tetování. V roce 2014 přibyl Arianě zezadu na krku francouzský nápis „Mille tendresse“ tedy „tisíc něžností“. Fráze se objevuje ve filmu Snídaně u Tiffanyho, v hlavní roli s Audrey Hepburn, kterou Ariana uvedla jako svou nejoblíbenější filmovou postavu. Později zpěvačce přibyl na boku nápis „Bellissima“, což v italštině znamená „krásný“. Podle fanoušků se tak často říkalo jejímu zesnulému dědečkovi. Mezi její další tetování patří půlměsíc na krku, na pravém prostředníčku má z jedné strany nápis „honeymoon“ a na druhé „baby doll“, na pravém prsteníčku má hebrejský nápis a na levém prostředníčku symbol Venuše. A je jich mnohem víc.
 
Asi nejzajímavějším tetováním Ariany Grande je však včela, kterou si nechala vytetovat za ucho po bombovém útoku na jednom z jejích koncertů v Manchesteru, při němž zahynulo 22 fanoušků, a desítky jich byly zraněny. Ariana si nechala včelu vytetovat jako poctu městu. Včela je totiž jeho symbolem. Odkazuje na manchesterské textilní továrny v 19. století popisované jako „aktivní úly“.

ss-2-.jpg

Foto: Profimedia

Demi Lovato

Milovnicí tetování je i Demi Lovato. Má jich přes 20. Asi nejvýraznějším z nich je lví hlava, kterou si zpěvačka nechala vytetovat na hřbet levé ruky. Lev má mnoho významů. Je to její astrologické znamení, ikona síly nebo odkaz na její píseň Lionheart, která byla částečně inspirována jejím zesnulým psem Buddym, kterého nazývala svým „malým lvím srdcem“. Lví srdce je někdo, kdo je výjimečně odvážný a statečný. Jednou se Demi také nechala slyšet, že kdyby mohla být jakýmkoliv zvířetem, byla by lvem.
 
Kromě tohoto tetování má zpěvačka mnohá další. Na boku má například velký lapač snů s nápisem „you make me beautiful“, v češtině tedy „děláš mě krásnou“. Její paži zase zdobí velká růže. Jejím asi nejdrobnějším tetováním je smajlík na levém malíčku.

dd-1-.jpg

Foto: Profimedia

Lady Gaga

Mezi milovnice tetování patří i Lady Gaga. Své první tetování si nechala udělat, když jí bylo 17 let. Byl to houslový klíč, který jí zdobí spodní část zad. V roce 2016 si na své zápěstí nechala zpěvačka vytetovat znamení míru inspirované Johnem Lennonem. Na levém rameni má zase vytetovanou trojici sedmikrásek. Ale to rozhodně není její jediné květinové tetování! V roce 2008 si od Kat Von D nechala k houslovému klíči vytetovat svazek růží, které ho zakryly. Po cestě do Japonska v roce 2009 si zase na rameno nechala vytvořit nápis „Tokyo Love“. Jde o vzpomínku na to, že byla Lady Gaga první Američankou, kterou fotil japonský fotograf  Nobuyoshi Araki.

Její tělo tvoří ještě řada dalších menších i větších tetování. Nechybí ani citáty, malá monstra, trubka, kotva, jednorožec, strašidelná ruka monstra, nápis Mother Monster (matka monster), podobizna Davida Bowieho, cherubín vytetovaný na zátylku pod vlasy nebo třeba slovo ARTPOP, které jí připomíná vydání stejnojmenného alba.

ewqr.jpg

Foto: Profimedia

Kelly Osbourne
 
Na tetování má tak trochu úchylku i zpěvačka Kelly Osbourne. Ta jich má kolem 20. Na pravém rameni má bílou včelu, na pravé ruce pod malíčkem trojúhelník, na břiše červené srdce… Z boku hlavy má zase nápis „Solidarity“, který si nechala vytetovat na počest obětí v Orlandu. Z druhé strany si na vyholenou hlavu zase nechala zvěčnit nápis „Stories…“, tedy česky „Příběhy“. Většina tetování, které zpěvačka nosí na svém těle, má nějaký význam.

Na levém předloktí se pyšní nápisem, který si nechala vytetovat na počest svého otce v roce 2003, kdy se zotavoval z nehody na čtyřkolce. Vedle nápisu „Daddy“ je zámek ve tvaru srdce, zlatý klíč a růžový transparent s nápisem „This Too Shall Pass“.

dfd.jpg

Foto: Profimedia

Reklama