Milovnicemi módy se prostě rodíme. To mi nikdo nevymluví. Důkazem je moje čtyřletá neteř. A také dcera mé kolegyně Věry, chová se skoro stejně jako naše Eliška.

Mám sice samé kluky, ale můj bratr má dceru Elišku, nyní jsou jí čtyři roky. Je velmi roztomilá, je to takové slunce naší rodiny. Kromě svého stálého úsměvu a laškovného pohledu je také velmi svéhlavá. Co si sama rozhodne, že nějak bude, udělá vše pro to, aby to také tak bylo. Určitě z jednoho směru dobrá vlastnost, ví, co chce, a nechce slyšet, že to nejde.

móda

Nejvíce se to projevuje v naléhavosti potřeby toho správného oblečení. Největší radost jí udělám tím, že jí koupím šaty. Chce je nosit stále. Do školky, na návštěvu, doma, na zahradu, na výlet…

Nedávno jsem ji několik dní hlídala. I když s sebou měla dost jiných hadříků na výměnu, stejně se oblíkla do šatů a do punčocháčů. Co naplat, že už je měla „uzené“ a pobryndané od předešlé večeře. Prostě odmítla s pohrdavým pohledem navlíct volné tepláky, po domluvě ani červené kalhoty, prostě musela mít šaty.

Když ji její tatínek veze do školky, nemá ráno náladu na hašteření kvůli šatům, a přece jen dosáhne toho, že si vezme kalhoty, během dne tahle malá šikula obhlídne, co mají jiné holčičky v pytlíkách na sebe, a obratem si domluví výměnu – sebere cizí šatičky a vnutí kamarádce ze školky své kalhoty. Unavený otec si ani nevšimne, že měla ráno něco jiného, takže pak má švagrová řeší po večerech telefonáty rodičů, které mají stejným způsobem doma jiné kalhoty.

Když jsme byly nedávno v Německu na rodinném „babském“ nákupním výletě, byla Eliška rozmrzelá a zlobila... tak nás napadlo, že když jí koupíme šaty, bude klid. A zabralo to. Od té chvíle si nosila balíček se šatičkami jako miminko či plyšáčka, a ještě jim zpívala potichu a blaženě písničku.

Její fascinace módou a šaty je bezmezná. I když to doma nevidí. Její maminka nosí většinou kalhoty a rozhodně s ní neobchází butiky, aby jí stále něco nakupovala.

Módní návrháři navrhují kromě módy pro dospělé i kolekce pro děti. Tyto hadříky jsou sice určené maminkám, které rády za své děti utrácejí a chtějí, aby děti byly vystylované a draze oblečené.

Věřím však, že holčičky jako Eliška by takové modely ocenily. Vůbec ne ze snobství, co mají úžasného na sobě v podobě drahých značek, ale z čisté radosti, jak jsou ty šaty krásné a jak božsky se v nich cítí!

móda

Máte doma taky takové svéhlavé dítě, které lpí na tom, co si vezme na sebe?

Nedávno jsem narazila na zajímavé facebookové stránky, které by jistě ocenily malé milovnice módy. Pokud vás to zajímá, podívejte se na https://www.facebook.com/babyluxurycz

Zdroj fotek – módní tipy pro děti je z https://www.facebook.com/babyluxurycz

Reklama