profimedia-0380772314.jpgFoto: Profimedia

Třicet budov a prostorů se dokonce letos do akce zapojí úplně poprvé. „Doporučujeme návštěvníkům, aby využili příležitost a zavítali na prohlídku budov i v okrajových městských částech jako jsou Staré Ďáblice, Strašnice či Nusle, kde jsme se v rámci programu snažili vytvořit příjemné procházkové okruhy,“ říká ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková.

V Nuslích se návštěvníci mohou těšit například na Nuselskou radnici, areál Nuselského pivovaru, Divadlo Na Fidlovačce a bývalý Palác kultury, dnes Kongresové centrum Praha. Tradičním tématem je i funerální architektura. „Snažíme se lidi přivádět i na místa, se kterými se pojí silné příběhy. Díky komentovaným prohlídkám hřbitovů, hrobek či krematoria máme možnost si připomenout spletitou minulost naší země a ukotvit tak lépe naši současnou existenci,“ dodává k dramaturgii Andrea Šenkyříková. Dalším z lákadel je například Kovařovicova vila, kubistická stavba na Rašínově nábřeží. 

Letošní tematický okruh je pak věnovaný chátrajícím budovám či areálům, do kterých se postupně vrací život. Vstup do všech budov či areálů je zdarma bez nutnosti předchozí rezervace.

Celý program najdete na: https://www.openhousepraha.cz/festival.

Reklama