Koriandr-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Staří Řekové a Římani využívali koriandr nejen jako koření, ale přidávali ho také do vín a likérů, do léků, nebo dokonce do lektvarů na nesmrtelnost a lásku. Léčili s ním zažívací obtíže a považovali ho za silné afrodisiakum.

Nyní ho různé národy běžně používají k dochucení svých jídel. Zatímco listy se většinou používají celé, semena se používají sušená nebo mletá. Jak je ale možné, že někomu koriandr chutná po citrusech a jiným po mýdle?

Citrusy nebo mýdlo?

Odpovědí je jedna chemická sloučenina a tou je linalool. Tato chemikálie, přirozeně se vyskytující ve vonných rostlinách, je hlavní složkou olejů nalezených v koriandru. Linalool je ale také obsažen ve více než 60 % parfémovaných a čisticích prostředků. Mimo to obsahuje koriandr také některé aldehydy, které jsou obsažené v mýdlech, detergentech a pleťových vodách.

Člověk samozřejmě běžně mýdla a čisticí prostředky nekonzumuje. Ale to ani nemusí. Chuť a čich jsou totiž smysly, které jsou úzce propojeny. Zprávy o chuti a čichovém vjemu se dostávají do mozku společně a mozek je oba vyhodnotí jako chuť jídla. Společně s chutí jídla běžně vnímáme také další pocity, jako je teplota jídla nebo třeba jeho zápach, a i když jsou tyto vjemy detekovány jinými smyslovými buňkami, je pro nás obtížné je oddělit.

To ale stále nevysvětluje, proč každý vnímá chuť koriandru jinak. Tento důvod pravděpodobně spočívá v našich genech. Na toto téma byla mimo jiné provedena studie, pomocí které vědci poukázali na skutečnost, že většina odpůrců koriandru sdílí skupinu genů kódujících čichový receptor (OR6A2), který má schopnost identifikovat vůni aldehydových chemikálií, které jsou přítomné v listech koriandru, ale také v mýdle.

mydlo-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Ať už vám koriandr chutná nebo nechutná, má několik pozitivních vlastností, které mohou příznivě působit na náš organismus. Seznam těchto pozitivních vlastností je výsledkem několika výzkumů, z nichž některé ještě trvají. A co tedy koriandr může nabídnout?

Může pomoci snížit hladinu cukru v krvi
Semena koriandru, extrakt i některé oleje mají podle studie snižovat hladinu cukru v krvi aktivací určitých enzymů. Lidé, kteří mají nízkou hladinu cukru v krvi nebo užívají léky na cukrovku, by měli tedy být s koriandrem opatrní.

Studie dokazuje, že je koriandr plný antioxidantů
Koriandr je plný antioxidantů, které vykazují protirakovinné, protizánětlivé a neuroprotektivní účinky.

Může snižovat riziko srdečních onemocnění
Podle výzkumu koriandr může chránit vaše srdce snížením krevního tlaku a cholesterolu.

Může chránit zdraví mozku
Mnoho mozkových onemocnění, jako Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba a roztroušená skleróza je spojeno se zánětem. Protizánětlivé vlastnosti koriandru mohou chránit před těmito nemocemi, jak dokazuje další studie

Může podporovat trávení a správnou funkci střev
Další výzkum ukázal, že olej extrahovaný ze semen koriandru může podpořit trávení. Koriandr také může snižovat nadýmání.

Může pomoci v boji proti infekci
Koriandr podle provedené studie vykazuje antimikrobiální účinky, které mohou pomoci v boji proti nemocen přenášeným potravinami a patogenům, jako je například salmonella.

Může chránit vaši pokožku
Antioxidanty obsažené v koriandru na základě výzkumu pomáhají chránit kůži před předčasným stárnutím. Koriandr může být užitečný také v boji proti mírným kožním vyrážkám.

Zdroj info: news-medical.netflavourjournal.biomedcentral.comhealthline.comsciencedirect.compubmed.ncbi.nlm.nih.govpubmed.ncbi.nlm.nih.gov 2pubmed.ncbi.nlm.nih.gov 3ncbi.nlm.nih.govncbi.nlm.nih.gov 2, ncbi.nlm.nih.gov 3,  vseokoreni.cz, wikipedie.cz