Když po porodu dojde k psychickým změnám, může to mít velice vážné následky. Změna se stala nejen u čtenářky Bokul, ale i u jejího manžela, který nedostatek milování moc nezvládal...

Porod je velký zásah do organismu každé ženy. A každá žena ho prožije jinak. O tom, jaké to je, milovat se po porodu, je celé dnešní téma. Následující zkušenost zaslala čtenářka Bokul. S manželem to měla zprvu těžké...


Milé čtenářky,

možná jste to prožily také. Pohodové těhotenství plné chuti na milování. Mne chuť na milování neopustila až do plně lékařsky naplánovaného porodu císařským řezem. Před porodem jsem trávila měsíc v nemocnici a věřte, že mi bylo líto, že nemám trochu akčního manžela - měla jsem velikou chuť s ním na hodinku zajít na hotel během odpoledních vycházek. Měl ale strach... Takže poslední milování bylo někdy v 33. týdnu těhotenství.

Po porodu se ale moje chuť na milování zcela vytratila. Jak jsem se během těhotenství cítila báječně, o to horší bylo období po porodu. Nedokážu ale 100% pojmenovat příčinu. Jestli to bylo „rozřezané“ bolavé břicho, oteklé nohy nebo ten fakt, že manžel z plánovaného porodu byl nadšený a vůbec nebyl schopný přijmout fakt, že se tento způsob porodu podepsal na mé psychice.

V šestinedělí jsme se určitě nemilovali. Manžel se během něj několikrát opatrně ptal, zdali bychom nemohli... Nicméně fakt, že odmítl spát v manželské posteli, která je prý pro něj krátká, vedl k tomu, že jsme spali v oddělených pokojích. Já se synem, on sám. Sice jsem za ním několikrát přišla, ale fakt, že jsme spali odděleně, mi taky moc nepřidal.

Když jsme se sestěhovali do jedné postele, měl problém manžel v přítomnosti syna. Chápala jsem to. Teď už mu ale nevadí tvrdě spící syn. Moje chuť sice není jako v těhotenství nebo před porodem, ale naučila jsem se tak nějak vnitřně „motivovat“, abych chuť měla.

Tak nějak mám pocit, že se pro mne milování stalo manželskou povinností, i když netvrdím, že ošklivou. Jestli za to může narození našeho syna, si netroufám tvrdit, ale snažím se, aby se časem vše vrátilo do přijatelných kolejí pro obě strany.

Bokul

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. května 2011: Sex po porodu

Pište mi své zkušenosti s milováním po porodu, milé čtenářky...

  • Bylo to fajn, nebo něco selhalo?
  • Dodržela jste šestinedělí?
  • Změnily se vám milostné touhy?
  • Ještě miminko nemáte, ale tohle téma řešíte?

Nestyďte se a podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenářkami našeho magazínu. Poraďte, pomozte, diskutujte. Vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže) nejpozději v pondělí 9. května 2011 ve 14.30 hodin. Pokud chcete mít šanci na uveřejnění příspěvku a získání krásného dárku, nezapomeňte uvést do předmětu mailu heslo: SEX PO PORODU. Váš příspěvek ať je také dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. A ten slíbený dárek? Na jednu z vás čeká intimní pěna GYNTIMA fytofontana a dvě knížky z nakladatelství GRADA: Peni s Vagina.

darek

Reklama