Milé čtenářky Žena-in,


strašně ráda dostávám dopisy, a ještě raději ty milostné. Jenomže v dnešní době, kdy každý dává přednost raději e-mailu či SMS, jich už mnoho nedostávám. A když, tak ty méně příjemné: faktury, složenky, výpisy z účtu atd.

Před nedávnem jsem při úklidu bytu našla schované milostné dopisy, které jsem dostala před více než pěti lety od svého přítele.

Vždycky, když si je čtu, si vybavím ty první krásné chvíle, které jsme spolu strávili. Nejkrásnější na našem vztahu byly právě ty začátky, kdy jsme objevovali jeden druhého. A právě takové kouzlo má i můj zmiňovaný milostný dopis.

Ještě chci říci, že můj přítel zrovna nebyl kamarád s gramatikou a o hodinách českého jazyka doslova trpěl. Takže některá jeho vyznání v písemné podobě působila docela komicky.  Kdybyste si dopis přečetli, pochopili byste. Je totiž dyslektik.

Avšak ten dopis je jen a jen pro mě a nikomu jinému ho přečíst nedám. Je osobní a pro mě mnoho znamená. I když je asi možná poslední, jelikož přeci nemůžu po pětiletém vztahu chtít, aby mě můj milý „dobýval“ milostným dopisem.

Teď už dostávám jinou formu milostného dopisu – výstižné a krátké zprávy: př. „Udělej mi k večeři pizzu, prosím“ a  nebo „Nezapomeň mi vyzvednout oblek z čistírny“. No a tyto zprávičky nedostávám na krásném dopisním papíře, nýbrž formou SMS.

Ale co, třeba mě někdy zase překvapí a dostanu od NĚHO milostný dopis plný roztomilých gramatických chyb.

 

Jana


Milá Jano,
e-maily i SMS jsou rychlé a jasné, ale také mám raději dopisy. Jenže, dnes se to už nejspíš "nenosí" :-(. Škoda, řekla bych...

Píšete dopisy? Jaký k nim máte vztah? Chcete zveřejnit na Ženě-in dopis pro někoho, komu se bojíte něco říct nahlas? Napište nám.

                                                 redakce@zena-in.cz

Reklama