Blíží se Valentýn, svátek všech zamilovaných. Pojďte se trochu zastavit, zasnít a třeba i odvázat.

Většina z nás si za svého mládí prošla obdobím básnění. Naše rozpolcené dušičky nacházely v archu papíru tichého společníka, kterému jsme mohli svěřit ty nejnitěrnější pocity. Co na tom, že většina těchto uměleckých děl končila v šuplíku, kde jsme je po mnoha letech našli a s větším či menším pobavením jsme se vrátili zpět do svých studentských let.

Mnoho z nás si rádo zaveršuje i v dospělosti. A proč ne? Je to příjemné odreagování od pracovních povinností a ruku na srdce: rozpolcená dušička není výsadou mládí. I lidé ve zralém věku se rádi svěří listu papíru s tím, co cítí, co je trápí, co by si přáli.

A že většina takových veršíků je spojena s láskou, je zcela pochopitelné. Láska zastává v životě každého člověka nezastupitelné místo. Kdo ji nemá, či ji ztratí, bývá nešťastný a zoufalý. Kdo ji má, je štěstím bez sebe. Bez ohledu na věk.

Zkuste napsat své verše plné lásky ochucené likérem Carolans. Protože Carolans a láska se k sobě báječně hodí. Zvlášť teď, na Valentýna.
Nepřekonatelná chuť karamelu, pravé irské whiskey a lahodné smetany ve vás třeba probudí básnické sklony, o kterých nemáte tušení. Své verše můžete psát přímo pod článek, redakce tři z vás odmění malou pozorností.

Ani muži – ač se usilovně snaží tvářit jako tvrďasové – nemají své city úplně pod kontrolou. I oni dokáží krásně vyznávat lásku a truchlit, když ji ztratí. A že je někdy napadnou krásné věci! Podívejte se, jakou báseň složil muž, co se nechal inspirovat likérem Carolans... (a poslal nám ji před Vánocemi do redakce… není krásná???)

Celou tě obléknu něhou
Až ztratíš hlavu
Ráda pak uprostřed noci otevřeš
Oči barvy medu a karamelu – pak
Likérem tvých úsměvů se budu zpíjet
A dobývat tvou horkou smetanovou kůži, aby
Nad ránem nás překvapilo Svítání.
Klidné a tiché.

Aby se vám lépe psalo, pro lepší inspiraci si můžete namíchat ohnivý drink B-52 Carolans:

1 díl Kahlua (kávový likér) 
1 díl Carolans (pravý irský smetanový likér)
1 díl Triple Sec /nebo jiný víceprocentní alkohol/

Abyste svého partnera či partnerku opravdu ohromili, poradíme vám, jak si tento skvělý drink opravdu vychutnat. Stačí dodržet následující postup:

Jednotlivé díly alkoholu nalévejte přesně po sobě podle receptury (to znamená nejdříve Kahlua, potom Carolans a nakonec Triple Sec). Aby se Vám jednotlivé díly nesmíchaly, nalévejte je pomalu do skleničky přes malou kávovou lžičku. Potom zapalte svůj namíchaný drink, zhasněte světla a udělejte úplnou tmu. Nakonec brčkem vysajte od spodu sklenky celý obsah naráz.

Jen řádně provedený rituál udělá z B-52 Carolans opravdu nevšední záležitost. Vyzkoušejte a uvidíte sami :-). Tento ohnivý drink si ale můžete udělat i při valentýnském večírku!  

     
Reklama