Komik Miloš Knor svoji nechuť k nákupu vyřešil po svém. Za oblečením do obchodu nechodí, ale ono přijde za ním. Čtěte náš rozhovor.

Miloš Knor, jeden z předních představitelů žánru stand-up comedy a zakladatel umělecké agentury KOMICI s.r.o., nedávno vystoupil v pražském Centru Chodov v rámci vystoupení Unexpected Comedy, které se konají pravidelně každý druhý čtvrtek v měsíci. Při této příležitosti jsme ho pro vás vyzpovídali nejen na téma nakupování.

Jaký máte vztah k nakupování? Sice jsem četla, že máte svého oblíbeného stylistu (Martin Gruntorád, pozn. redakce), který se vám stará o šatník, ale přece jen, nakupujete si něco sám?
Já sám nenakupuji, všechno oblečení mi pořizuje právě Martin. Tím je to pro mě dané a nemusím to řešit.

Souhlasíte vždy s tím, co vám vybere?
Ano, tak z 99 procent. Já tomu nerozumím, takže mu v tomto nechávám volnou ruku, věřím jeho vkusu a zkušenostem. Když najdete někoho, s kým jste na stejné vlně, nehrozí, že šlápnete vedle.

Miloš Knor

Máte rád hezké boty, myslíte, že většina chlapů by si měla vzít z vás příklad?  Mnoho žen si totiž stěžuje, že je to chlapům jedno, jaké mají boty…
Naprostá většina lidí má ráda pěkné boty. Podle mě se jen málokdo přizná k tomu, že má rád hnusné boty. (smích) Nepřijde mi ničím zvláštní být upravený a právě čistá obuv je toho často vizitkou.  Hezké boty přitom rozhodně nemusí být jen ty drahé. Stačí, když se o ně dobře staráte.

Jak se cítíte v nákupním centru? Chodíte sem s vaší paní nakupovat?
Ztraceně uprostřed moře. (smích) Jak jsem již naznačoval, já obvykle nakupovat nechodím. Všechno mně i mojí paní pořizuje právě Martin Gruntorád. Je to opravdu extrémně pohodlné. Přinese nám oblečení až do domu, my si ho zkusíme, a když nám padne, necháme si ho. Například já mám hrozně velké nohy, takže Martin, chudák, někdy i 14 dní shání boty, které mi sednou. Proto pak většinou beru všechny – když už se mu je podaří najít, tak se jich nepustím.

Vy jste i vysoký. Kolik vlastně měříte?
Asi 195 centimetrů, tak mám problém se vším nejen s botami. Ale Martin to za mě naštěstí vždycky nějak vyřeší. 

Trpíte, když si vaše žena chce něco koupit a „zasekne“ se v obchodě a vybírá a vybírá?
Není to tak strašné, v rámci tolerance. Moje paní je dost empatická, takže na mě bere ohled a pozná, kdy mě to pomalu začíná otravovat. To pak hned končíme a jdeme k autu.

Je téma nakupování i tématem ve vašich vystoupeních?
Ano, používám ho často. Je to vděčné téma. Uvidíme, třeba se jím nechám inspirovat i dnes.

Miloš Knor výstup

Myslíte si, že nakupování a vztah k němu je něco, z čeho si můžete dobře dělat legraci, kterou lidé pochopí?
Myslím si, že ze všeho se dá dělat legrace, kterou lidi pochopí, takže nakupování tam zcela nepochybně také patří.

Pro mnoho žen je nakupování relax, máte pro to pochopení?
Ale ano, proč ne. Člověk by měl mít pochopení pro všechno, co těm druhým vyhovuje. Takže pokud rádi nakupujete, tak nakupujte. Nakupujte jako blázni! Jestli z toho máte radost, určitě doporučuji!

Co je vaším relaxem?
Nic. Prostě nicnedělání. (smích) Kolikrát dokážu dělat nic celý den. A ono to vůbec není jednoduché dělat nic, to málokdo dokáže. Já jsem ale na dobré cestě to začít učit.

Čím uděláte vaší ženě vždycky radost?
To je složité, protože já jí dělám radost vším. Ale čím ji zaručeně potěším, je když ji vezmu na lyže nebo na snowboard. Ona je hodně sportovně založená a jakýkoliv pohyb jí vždy zlepší náladu.

Přečtěte si i další naše rozhovory:

Reklama