Díky digitálnímu přenosu se k divákům dostane množství nových televizních kanálů. Jedním z nich bude i TV Barrandov, plnoformátová televize, která sází na filmy a zábavu.

Co se filmové a seriálové skladby týče, chtějí se v TV Barrandov orientovat více na evropskou produkci než na americkou, přesto budou k vidění známé tváře jako Al Pacino, Salma Hayek, John Travolta, Gerard Depardieu či Bruce Willis. Zajímavé bude jistě sledovat cyklus „české filmové památky“, ve kterém se objeví takové šlágry jako Lásky jedné plavovlásky, Svatba jako řemen či Všichni dobří rodáci.

TV Barrandov bude vysílat i zajímavé dokumenty, jakými jsou seriály Hitlerovy ženy či Prehistorický park.

Na své si přijdou i nejmenší, na TV Barrandov poběží dětské seriály Teletubbies, Mašinka Tomáš a Požárník Sam.

Zpravodajství před hlavním večerním programem bude nekomentované, přebírané od televize Z1 a dalších partnerů. Naopak vlastní zpravodajský pořad, který TV Barrandov sama vyrábí, nepoběží před hlavním večerním programem, jak jsme zvyklí z jiných televizí, ale od 17.30 a ponese název 90 minut – půjde o nový „akční“ formát s dynamickým uspořádáním rubrik, ve kterém moderátoři konfrontují své názory mezi sebou i s diváky.

Ve vlastní tvorbě bude nová televize poměrně silná, protože sází na osvědčená jména, ale přináší i několik nových tváří. Politickou talk show rozehraje vždy sarkastická Zuzana Bubílková, soudničky v pořadu Suďte je! budou spojeny s osobností Johna Boka, své (jak sám říká) „stařecké záškuby“ předvede Jan Saudek ve vlastní talk show, kam si pozval například pornoherce Roberta Rosenberga či Paulu Wild. Nezajímavý nebude ani monarchistický sitcom Cyranův ostrov Ivana Mládka a jeho bandu. Z nových tváří se pak diváci mohou těšit na Lumíra Tučka, Miloše Knora či Lukáše Pavláska v pořadu kokoTV, který bude s vtipným nadhledem ukazovat události, co se mohly stát, kdyby...

A nelze opomenout ani Miloše Čížka, který byl obsazen do role moderátora předpovědi počasí, pořadu Jak bude. Že se nejedná o sexy rosničku, jako tomu bývá na jiných televizích, to se můžete přesvědčit v našem rozhovoru...

Miloš Čížek: Jsem protipól krásy

Jak jste se vůbec dostal k moderování počasí?
Bylo mi to nabídnuto agenturou. Hodně mě to chytlo, je to dobrý adrenalin.

Bude vaše počasí tradiční suché komentování toho, co bliká za vámi?
Já doufám, že ne. Nebudu ale dopředu vyprávět, jak to bude vypadat. Ať to posoudí diváci – ve vašem případě ženy, což je samozřejmě mnohem lepší a kvalitnější divák, než jsme my, chlapi.

Vy jste říkal, že počasí předpovídáte už jen když ráno vstanete, tak podle toho, jak vás bolí záda, kolena... Budou takhle fundované i vaše televizní předpovědi?
Samozřejmě budou fungovat na prognózách odborníků a možná i na těch mých kloubech. Uvidíme.

Takže na zimu budete předpovídat špatné počasí, v létě dobré...
Ne, ne, je vidět, že jste mladý člověk, protože tak to nefunguje. Ony ty klouby bolí pořád. Když bolí víc, tak člověk asi ví, co bude. Záleží i na tom, který byl vykloubený, který ne, který je naražený... který bolí víc, který míň... Každý kloub je na jedno období.

Dvacet let žijeme v období klimatických změn, podle hydrometeorologického ústavu má smysl předpovídat počasí maximálně na tři dny dopředu. Budete se snažit o nějaké delší předpovědi, hádání z křišťálové koule...?
Já myslím, že to bude především každodenní relace, která se bude opírat o předpověď na druhý den. Jestli si vzít deštník nebo jít ven v rozhalence.

Na koho dalšího se můžeme v předpovědích těšit?
Budou tam ještě asi dva moderátoři na záskok, kdybych z nějakého důvodu nemohl. Ale postavené je to na jednoho moderátora, tedy na mě.

Stanete se mediálně známou tváří, jak se na to chystáte?

Nijak. Už mám svůj věk, takže mě to nechává klidným. Nebudu bláznit z toho, když mě někdo pozná na ulici.

Fanynky bude určitě zajímat, jestli máte partnerku?
Jsem ženatý.

Jaké je vaše oblíbené počasí?
Mám rád léto. Přesto, že už nějaký ten pátek mám, tak jezdím vodu. Tam je dobré, když je hezky. Ale jsem rád, že žiji v naší kotlině a že jsou čtyři roční období. Asi by mě nudilo, kdyby se tu usadilo léto a bylo tu 365 dní v roce. Střídání mi vyhovuje.

Jaká je vaše oblíbená barva?
Modrá.

Oblíbená kniha?
Takhle přímo vám neřeknu, která je oblíbená, mám takový rozptyl. Od mládí docela hodně čtu a netroufnu si některou vyzdvihovat nad jiné.

Kdo u vás doma vaří?
Já ne, ale u nás se toho vůbec moc nenavaří.

Jak vaše žena přijala zprávu, že budete rosničkou?
(Smích) Byla z toho taková překvapená a asi i trochu vyděšená.

Co ráno snídáte?
Já ráno nesnídám.

Jste statnější muž v nejlepších letech, myslíte si, že váš vzhled hrál roli při výběru moderátora počasí?
Určitě. Pokud to má být postaveno proti křehounkým krásným dívenkám a mladým manekýnům jako protipól. Asi jsem ten správný typ na protipól krásy.

A poslední otázka: Většinou jsou moderátoři počasí oblékáni do sexy modelů, co budete mít na sobě při moderování vy?
No, sexy model (smích).

SOUTĚŽ

Zaplňte s ostatními čtenářkami první řadu
při natáčení Talk show Jana Saudka

Podařilo se nám pro vás získat 10 vstupenek na natáčení Talk show Jana Saudka. Natáčení proběhne 12. ledna 2009 od 19.30 v Praze v Holešovicích. Máte-li zájem zúčastnit se ho, zapojte se do naší soutěže, ve které vylosujeme 5 výherců. Ti od nás obdrží po dvou vstupenkách.

Šanci na výhru máte, pokud nám správně odpovíte na následující otázku:

    Kdo bude na TV Barrandov předpovídat počasí?
        1) Ivan Mládek
        2) Zuzana Bubílková
        3) Miloš Čížek
        4) John Bok
        5) Jan Saudek

Své odpovědi vkládejte do půlnoci v neděli 4. ledna 2009 do TOHOTO formuláře.

Přejeme mnoho štěstí!


Správná odpověď byla 3) Miloš Čížek. Vstupenky vyhrávají...

   Blanka Bílová
   ram
   Sojovice
   mala.katy
   Gabby

K výhře gratulujeme, lístky jsou k vyzvednutí do pátku 9.1.2009 vždy od 9.00 do 16.00 v redakci!

Těšíte se na vysílání TV Barrandov?

Reklama