Poněkud zvláštní chutě má čtenářka s nickem Milka. Její „kyselý“ příspěvek nám uzavře dnešní chuťové téma. To ale neznamená, že se budeme tvářit kysele, máme přece před sebou sladký víkend.

Dobrý den

Odmalička mám ráda kyselé . Okurky, zelí a úplně nejradši citrony. Když jsem byla malá, maminka mi dávala při nachlazení kostku cukru na citron, byla to pro mě ta největší pochoutka.
Není pro mě problém si oloupat citron jako pomeranč a normálně ho celý sníst a ještě se přitom bavím pohledem na ostatní lidi kolem, jak se tváří, když mě vidí jíst samotný citron.

Manžel mi říká, že jsem asi byla v minulém životě námořník, jediný který přežil a nedostal kurděje. To jsem asi nebyla, ale kdyby ano, tak asi bych určitě přežila. :)
Také mám moc ráda kyselý, ještě nezralý angrešt, zralý už mi tak nechutná. A ještě červený rybíz, čím kyselejší, tím lepší. Také kyselé jabka mi chutnají, vedou ale citrony.

Nemocná nebývám a kysele se také netvářím, to jen ti kolem mě. Tak já si jdu rozkrojit citron. :)

Mějte se hezky a jezte vitamíny
Vaše čtenářka Milka :)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Mně se kroutí pusa, jenom když to čtu, ale každý máme jiné chutě, ta vaše je jen trochu více originální. Měl vás manžel s tím oloupaným citronem vyfotit …
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný – sladkokyselý víkend :)
Saša  

Téma dnešního dne: Co vám chutná?

  • Máte raději sladké nebo slané?
  • A co kyselé a hořké?
  • Co byste si dala třeba právě teď ?
    Jablíčko? Chleba s povidly? Kyselou okurku?
  • Dala byste si rybičky? Nanukový dort?
  • Co vám prostě nejvíc chutná, na co míváte chuť?

Napište nám o tom na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Coby redaktorka, pocházející ze Slovácka, jednu (jednoho) z pisatelů odměním stylově, a to kuchařkou nakladatelství Ikar -Slovácká kuchyně. Naleznete v ní, jak se vaří v tomto kraji vína a slivovice.

kniha

Reklama