Není to dnes už samozřejmostí, ale myslím, že muž by měl za nás zaplatit útratu. Milé dámy, ruku na srdce, kterou z nás takové gesto nepotěší? píše čtenářka s nickem Militka.

Přeji pěkný den,

Ihned po přečtení dnešního tématu, mě napadla vzpomínka z doby, kdy jsem začínala chodit se svým (dnes už) manželem. Bylo to, zdá se, nedávno, ale ať počítám, jak počítám, je to dvacet let zpátky....hm, nezdá se to zas až taková doba!?

ON tehdy jezdil po servisech po celé republice, takže nikdy nevěděl přesný čas, kdy se vrátí.

Jednou jsme si dali rande v malém baru. Čekala jsem tam skoro hodinu, mobilní telefony, bohužel, tehdy byly ještě pasé.

Už jsem si myslela, že to vzdám, číšník ze mě začínal mít asi docela legraci, když v tom se za mnou objevil ON. Byl jako vítr. “Ahoj! Ještě musím do fabriky, abych vrátil auto”, řekl a bylo na něm vidět, že cestou na rande spěchal, aby to stihl. Raději si nejdřív dojel pro mě, aby mi náhodou nedošla trpělivost a nebyla jsem pryč dřív, než se vrátí.

Zvedla jsem se, on mi pomohl do kabátu..... ”Ještě musím zaplatit,” špitla jsem. „To už je vyřízeno,” odvětil naprosto samozřejmě ON.

Když totiž uviděl, že na něj stále čekám, nejprve zaplatil mojí útratu a teprve potom si došel pro mě.

Tuhle vzpomínku mám stále v živé paměti, protože tenkrát jsem pochopila, že ON je tím pravým mužem, který se o mě, i tenkrát ještě pomyslnou celou rodinu, dokáže jistojistě postarat.

Není to dnes už samozřejmostí, ale myslím, že muž by měl za nás zaplatit útratu. Milé dámy, ruku na srdce, kterou z nás takové gesto nepotěší?

V naší rodině je totiž mužská galantnost naprostou samozřejmostí, ať už se jedná o placení, pomoci ženě do svrchního ošacení, či otvírání dveří při odchodu.

Přeji všem kolem sebe samé fajn chlapi.

Militka

_________

Já se s Militkou naprosto shoduji.Moc se mi líbí její příběh i její názor. Děkuji militko - a ať galantnost mužům ve vaší rodině vydrží. Je opravdu vzácností.

Saša

Téma dne 27. května 2011

Tématem dnešního vydání je útrata v restauracích, klubech, kinech, kavárnách, divadlech, zábavách a na řadě dalších míst. Nezajímá nás, kolik utrácíte (to nám může být samozřejmě úplně jedno), ale spíš kdo z vás platí. Jestli častěji vy, nebo váš partner.

  • Jestli vám přijde samozřejmé, že by měl platit muž (a je jedno zda ze svých či společných prostředků, jde o samotný proces placení)
  • Jestli vám je jedno, kdo dá číšníkovi peníze, zda vy, nebo partner
  • Jestli jste zažily nějakou trapnou nebo veselou historku u placení útraty
  • Jestli jste někdy odešly bez zaplacení :)
  • Na jaké krásné místo vás pozval váš partner
  • Jaká byla jeho (či vaše) největší útrata
  • a tak dále, a tak dále... životních příběhů je spousta.

Asi jsem ze staré školy, ale přijde mi divné, abych platila za svého partnera, byť bych na to měla. To bych mu ty peníze raději podstrčila tajně pod stolem a vyhnula se tak pro mě dost nepříjemnému pocitu. A naopak se neochudila o pocit galantnosti ze strany mého partnera.

Možná jste na tom podobně, a nebo také úplně jinak. Vaše příběhy a zkušenosti pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vás obdrží dáreček - ale tentokrát ne pro sebe, ale pro svého milého - ať už přítele, manžela nebo slušně vychovaného syna, který za dámu zaplatí. :)

pánský dárkový balíček vlasové kosmetiky Attitude

tst

 

 

Reklama