Čtenářka Militka se svými dcerami si čarodějnice náležitě užívají a chystají odplatu taťkovi. :)

Tak už se nám to blíží. Tento okamžik si umí snad nejlépe ze všech vychutnat můj muž. Už se nemůžu dočkat, co na nás opět vymyslí. Doma jsme totiž tři holky – já a naše dvě dcery.

Ráno vstaneme a stoprocentně na nás bude něco číhat v koupelně. Vloni to byl obrovský pavouk na umyvadle (naše nejmladší z toho měla málem smrt), zrcadlo a sprchový kout byly ověšeny starými záclonami (to jako, abychom se zamotaly do pavučin),k snídani jsem potom měla připravenou tak silnou kávu, že by to i toho nejotrlejšího pijana kávy přinejmenším porazilo, a  aby se to nepletlo, děti měly uvařený černý čaj, ale tak silně vylouhovaný, že nebylo vidět na dno hrnku.

Dopoledne jsme měli odjet na chalupu, manžel spěchal, aby vyrazil z domu první, a když jsme potom přišly my, už na nás čekala tři košťata opřená o auto.

Jak já tohle miluju – komedie pro sousedy!

Letos jsme se rozhodly pomstít. Už máme naložené maso na grilování. Našemu taťkovi po něm budou tak šlehat plameny z pusy, že kdo ví, jestli nebudou muset přijet hasiči!?

Dcery vytahaly na chalupě ze skříně staré oblečení po prababičce a vyhotovily si z něho nevzhledné kostýmy – zkrátka pravé čarodějnické.

Se sobotním kohoutím zakokrháním vstanou a připraví mu snídani. V cukřence bude omylem sůl, máslo na noc schovají do mrazáku, takže si otec bude muset sehnat sekáček.

Ve zverimexu mají zamluvené cvrčky, které mu při snídani dají ve skleničce na stůl, jako zákusek.

Jsou to hodné dcery, ale třicátého dubna se s nimi něco děje......Zkrátka:  je to den všech čarodějnic!

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Dnešní téma

Blíží se Filipojakubská noc. V sobota 30. dubna to vypukne. Lidé se sejdou u zapálených ohňů, aby oslavili příchod jara a symbolicky „nás“ chudinky upálili.

V každé ženě je kousek čarodějnice.

A my bychom na to měly být hrdé. Protože, jak říká i herečka Květa Fialová, čarodějnice nemusí být jen stará a ošklivá, ale je to žena krásná a chytrá (a že ona byla krasavice!).

Pište - pište - pište

  • Pište vaše příběhy z pálení čarodějnic - ať už z těch, co proběhly, a nebo jak se těšíte a připravujete na ty, co nás už tuto sobotu čekají!
  • Pište, zda nějakou opravdovou „čarodějnici“ znáte. Ať už v podobě kartářky, nebo třeba vaší sousedky. :))
  • Pište jako vždy na náš redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na vaše příspěvky se tentokrát obzvlášť těším, a proto jsem i vybrala „obzvlášť krásnou odměnu“ za ten nejlepší.

Přiletí k vám přímo z Filipojakubské noci (ale možná se ještě po cestě někde staví za kamarádkami, takže ji vyhlížejte z okna do 14 dnů. :))

carodej

 

Reklama