S názorem čtenářky s nickem militka nezbývá nic jiného než souhlasit. Chlapi jsou opravdu skvělí kuchaři. Více se dozvíte v dalším „kuchařském“ příspěvku.

Vskutku krásné ráno všem!

Myslím, že by byla nuda psát o tom, že jsem se vdala a zprvu jsem uměla jenom uvařit brambory a ohřát párek. Mě při dnešním zadání napadá úplně něco jiného. Že vlastně vaření, pečení, grilování a další všemožné nemožné úpravy jídel jsou pro lidi věčným a nevyčerpatelným návodem k tomu, jak si popovídat. Možná, že je to po drbech a počasí třetí nejrozšířenější téma.

Bydlím na malém městě, takže když chci zajít do společnosti, první na ráně je místní hospoda. Občas jí s manželem navštívíme. Většinou si sedneme ke stolu, který je obležený jeho kamarády, takže jsem mezi nimi jediná žena, ale nestačím se divit, jací jsou chlapi kuchaři. Klobouk dolů! Dozvěděla jsem se např., že když chci, aby byl vývar z masa nezakalený, mám do něj dát při vaření cibuli i se slupkou......a spoustu dalších rad a fíglů + nesčetně skvělých receptů.

Máme zde také ochotnický spolek, jehož jsem členkou. Hrajeme víceméně za potlesk a stravu, takže ani tady se kulinářskému tématu nevyhneme. Vždycky, když na něho přijde řeč, navzájem se předháníme, každý s tím svým nejlepším receptem. Je vidět, že většině herců skutečně chutná,a tak nám už u nás ve městě přezdívají “Kulaté divadlo”. Nejkrásnější je, jak dokáže diskuzi o jídle ukončit naše nejstarší herečka když pokaždé prohlásí: “Zase žerem!”

Přeji vám stále dobrý apetit!

militka

pozn. text nebyl redakčně upraven

__________

Děkuji i za tento milý příspěvek. Někdy bych se do toho vašeho ochotnického spolku ráda podívala... Musí tam být legrace. „Kulatí herci“ jsou prý ti nejveselejší:)

Saša

Tématem dnešního dne 31. května je: Jídlo, na které nezapomenu

Pokud jste čerstvé nevěstinky, anebo bydlíte se svým přítelem jen krátce, možná si na své první uvařené jídlo ještě vzpomenete, ale my to téma malinko zpestříme i pro ty, co už mají první jídlo nějaký ten pátek za sebou, žijí ve společné domácnosti dlouho, ale také pro ty, které jsou třeba sami.

Napište nám - např.

  • Jaké jídlo máte nejraději
  • Jaké jídlo vaříte nejraději
  • Jaký máte největší zážitek z vaření
  • Co se vám kdy povedlo či nepovedlo
  • Zda vaříte lépe vy nebo váš partner
  • Jaké bylo vaše nejoblíbenější jídlo u maminky
  • A nebo také jaké nejzajímavější jídlo jste ochutnaly v zahraničí

Napište prostě co chcete, nechci po vás konkrétní odpovědi, ale příběh, který se týká vaření a na který ráda vzpomenete. A můžete klidně přihodit i nějaký „netradiční“ recept, který se třeba u vás dědí po generace (můžete a nemusíte).

Pište na radakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A protože věřím, že kuchařinek je nás velká spousta a veselých příběhů ještě víc, výherkyně budou tentokrát vylosovány dvě.

Jedna od nás dostane kuchařskou knihu: Labužníkovy historky (skvělá, také jsem ji četla a pobavila mě), a druhá obdrží dva elegantní šálky s podšálkem od firmy Tescoma.

kniha

salky

Hezký den s Ženou – in (a s vařečkou))

Reklama