Vojenský styl tady byl, je a bude. Jednou se móda inspiruje důstojnickými uniformami a jde v duchu elegance, jindy to jsou maskáče a polní uniformy v barvě khaki. Pak jde spíše o uvolněnou a ležérní módu, která se bude líbit pohodářkám.

Military či army styl se v módě objevuje každou sezonu. Jeho vzhled se liší podle inspirace. Někdy jsou to parádní historické uniformy, jindy prvky důstojnické, dalším zdrojem mohou být i obyčejné polní uniformy.

Letošní military styl se zhlédl v této podobě a těží ze vzoru maskáče, uvolněných střihů a hlavními materiály se staly denim, acetát a seprané látky.

Tento styl je určený pro metropolitní ženy a dívky, jejichž mottem je dokonalá kamufláž v městské džungli, kterou zdolávají každý den. Vojenský styl se objevuje v parkách, maskovaných kalhotách z měkkých příjemných materiálů, ale tentokrát i v dlouhých sukních v pastelových barvách.

Military kousky se dají snadno kombinovat s ostatním oblečením. Mnohdy vynikne mnohem výrazněji, když ke svému jednoduchému outfitu přidáte jen jeden kousek v military stylu. Nechcete přece vypadat jako vojákyně, která dezertovala z vojenského cvičení.

Podívejte se na jednotlivé kousky, ze kterých byste si mohla sestavit svůj vlastní military styl

Foto: Lindex, Reserved a Tamsin

Čtěte také:

 

Reklama