Čas od času si na poště koupila los. Jen tak, pro zábavu. Nečekala, že by vyhrála víc než stokorunu. Ale povedlo se. Na stíracím políčku se objevila hodnota bezmála jeden milion korun. Nejdřív se chtěla o svou radost hned podělit s manželem, ale nakonec jeho telefonní číslo nevytočila. Rozhodla jinak. Výhru si nechá pro sebe. Doslova.

mo.jpg
Foto: Shutterstock

„Došlo mi, co by se s mou výhrou stalo. Zahučela by celá na částečnou splátku hypotéky. A já bych utřela nos. Ano, dům je i můj. Jenže i tak mi to připadá nefér, abych si svého štěstí nemohla užít dle libosti. To jsou peníze navíc. S těmi jsme nepočítali, takže nikomu ani chybět nebudou,“ myslí si Jitka, která si příjemnou finanční injekci nechala poslat na nově založený spořicí účet. Peníze na něm nechává nejen jako finanční injekci na horší časy, až bude na rodičovské dovolené, ale taky aby si mohla dělat radost.

„Zaběhnu si na masáž, ke kadeřnici, na manikúru, na dobrý oběd, koupím kabelku. Nic velkého, neutrácím jak zběsilá. Ale i tyhle drobné radosti mě dělají šťastnou. Bez těchto peněz navíc bych si je dopřát nemohla,“ svěřuje se. Jestli si nepřipadá sobecká? „Svědomí mě občas hryže, že je to trochu nefér vůči manželovi. Ale co, kdyby si třeba někdy našel jinou, taky na mě při rozchodu určitě nebude brát ohledy,“ dodává Jitka.

Čtěte také:

Reklama