Jakubiskův historický velkofilm Bathory dnes přivítá miliontého diváka.

V Čechách film vidělo téměř 700 tisíc diváků, na Slovensku pak víc než 300 tisíc diváků, magická hranice jednoho milionu diváků tak již byla překročena.

„Symbolický miliontý česko-slovenský divák bude vylosován před pondělním večerním představením v pražském multikině Palace Cinemas Nový Smíchov,“ prozradil Aleš Danielis, ředitel filmové distribuce společnosti Bontonfilm.

„Film měl souběžnou premiéru v Čechách i na Slovensku, proto výsledky prezentujeme dohromady,“ upřesnil.

Všichni účastníci slavnostního představení, které se odstartuje ve 20.10 v Palace Cinemas Nový Smíchov obdrží malý dárek. Vylosovaný symbolický miliontý divák pak dostane od režiséra Juraje Jakubiska a producentky Deany Horváthové-Jakubiskové filmový dárek.

„Bude to výpravná kniha o Bathory s podpisy herců a tvůrců, USB flash disk s logem  Bathory a jednu osobní pozornost přímo z rukou režiséra Juraje Jakubiska,“ uvedla Deana Horváthová-Jakubisková, producentka filmu, a dodala, že onen osobní dárek je zatím tajný, ale divák z něj prý bude mít velkou radost.

Rekordní tržby
„Součet jeden milion diváků za Českou a Slovenskou republiku je cosi zcela výjimečného.

Ale naprosto mimořádné bylo už srpnové překonání hranice 100 milionů Kč v tržbách. Tím se Bathory v historickém žebříčku tržeb dostala na čtvrté místo. Před ní jsou jen Vratné lahve, Titanic a Pán Prstenů: Společenstvo Prstenu,“ komentuje návštěvnost Aleš Danielis.

„Posun až na druhé místo je jen otázkou dnů, a zářijové výsledky rozhodnou o historickém prvenství,“ dodal Danielis. „V obou republikách je už teď Bathory nejúspěšnějším filmem letošního roku, a to jak z pohledu počtu diváků, tak tržeb, a je otázka, zda ji některý z připravovaných filmů ještě může překonat,“ optimisticky uzavřel Aleš Danielis.

Teď už film čeká jen boj o Oscara!

Reklama